03.06.2020, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

DTO’dan TOGG’a 20. otomobil ile birlikte 20 sipariş

Haber Merkezi - 30 Aralık 2019 Pazartesi - 22:55 DTO’dan TOGG’a 20. otomobil ile birlikte 20 sipariş

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu, Türkiye’nin yerli otomobilini üretecek Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’na (TOGG), üretilecek 20’nci otomobil dahil toplam 20 araçlık sipariş verdi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu, 2019’un son toplantısını gerçekleştirdi. Yeni yıla dair önemli bir karar aldığı toplantıda, bir de sürpriz sipariş kararı çıktı. Geçen hafta Gebze’de tanıtımı yapılan ve 2022’de üretime geçilmesi planlanan yerli elektrikli otomobilden 20’nci araçtan itibaren 20 tane alınması kararı kaleme alınarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOGG Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na gönderildi.

“BİZİM DA KATKIMIZ OLSUN İSTEDİK”

Her zaman ülkenin yarınları için atılan her adımın takipçisi ve destekçisi olduklarını vurgulayann DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Talip olduğumuz araçlarla bu önemli girişimde bizim de payımız ve katkımız olsun istedik. Yılın son toplantısında, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Meclis Başkanımızla bir karar aldık. Şimdiden 20 araca birden talip olduk” dedi.

“2020 DENİZLİ YILI OLSUN”

DTO’nun yeni yıla dair hedeflerinden ipuçları veren Erdoğan, 2020’nin Denizli yılı olması için özel bir çaba göstereceklerini, üretim, iş, ihracat ve istihdamın artması, şehrin daha çok bilinir hale gelmesi için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Bu konuda ilk adımı 2019’un son yönetim kurulu toplantısında attıklarını belirten Erdoğan, söyle devam etti:

“Son birkaç yılda ülke ve şehir olarak kazandığımız ivmemizin daha da artacağı bir 2020 için şimdiden kolları sıvadık. Cumhurbaşkanımız’ın tanıtımını yaptığı yerli ve milli otomobilimiz, 2019’un son haftasında sadece ülkemizde değil gönül coğrafyamızda da büyük bir heyecana yol açtı. Ülkemiz, her kesimden çok büyük bir ilginin odağı haline geldi. Biz de DTO yönetimi olarak, bir karar aldık. İlk elektrikli otomobilimizin üretim bandından çıkacak 20’incisi dahil olmak üzere 20 tanesine birden talip olduk. Gerek dış görünüşü, gerekse modern teknolojisiyle sektöründe çığır açacağına ve kısa zamanda dünyaya yayılacağına inandığımız otomobilimizin daha tekerleri dönmeye başlarken, biz de enerji verelim, daha hızlı yol almasını sağlayalım diye düşündük. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.”

YÖNETİM ARAÇLARA ŞİMDİDEN TALİP OLDU

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri ile Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, “2020 Denizli Yılı”ndan hareketle, biri DTO tarafından alınmak üzere şimdiden ön sipariş