03.06.2020, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu

DTO’dan bu ay 7 eğitim programı

Haber Merkezi - 15 Kasım 2019 Cuma - 11:38 DTO’dan bu ay 7 eğitim programı

Denizli Ticaret Odası, kasım ayında planladığı 7 eğitimin 5’ini gerçekleştirdi. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, kursiyerleri ziyaret ederek başarılar diledi.

Denizli Ticaret Odası yıl boyunca planladığı eğitimlere kasım ayında da devam ediyor. Psikolog Besim Ogelman tarafından verilen “İletişim! Hızlı Düşün Doğru Konuş” eğitimi ile başlayan kasım ayı, Hakan Akın’ın “İhracatta Teşvik Uygulaması ile İhracatta Devlet Destekleri ve Eximbank Programları” ile devam etti.

Üçüncü toplantıda, Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Mustafa Şeref İşcan, kursiyerlere kişisel verileri koruma kanunu ile ilgili bilgilendirme bulundu. Yoğun katılımın gerçekleştiği eğitimde, kanun kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlara değinildi.

GEKA DESTEĞİYLE İNGİLİZCE EĞİTİM

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Teknik Destek Programı kapsamındaki İngilizce Dış Ticaret Eğitim Programı Hakan Akın’ın sunumuyla gerçekleştiriliyor. İngilizce bilenlerin kabul edildiği eğitim, 60 saat sürecek. DTO’nun geleneksel hale getirdiği girişimcilik eğitimleri de verilmeye devam ediyor. Psikolog Besim Ogelman, işletme kurulmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ile işletme kurulduktan sonra neler yapılması gerektiği ile ilgili hususlara değindi.

KASIM AYININ SON İKİ EĞİTİMİ

Bu ayın eğitimleri,19 Kasım’da Esra Şengül’ün vereceği “Yatırım Kararı Verirken Finansal Analiz Nasıl Yapılır?” ve 26 Kasım’da Ercan Altuğ tarafından gerçekleştirilecek Gamification (Oyunlaştırma)ile son bulacak.

BAŞKAN ERDOĞAN, KURSİYERLERLE

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, kursiyerleri ziyaret ederek, eğitimlerin başarılı geçmesi temennisinde bulundu. DTO olarak eğitime özel önem verdiklerini belirten Erdoğan, “Odamızda her ay farklı konularda uzmanlar getirerek eğitimler düzenlemeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra girişimcilik eğitimlerimizi geleneksel hale getirdik. Her gün eğitime katılan kardeşlerimizi Denizli Ticaret Odası’nda ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Diğer taraftan bölgemizde ilk defa İngilizce Dış Ticaret Eğitimi vermeye devam ediyoruz. Bu eğitim programımız ile ülkemizde ilk 10’da yer alan ihracatçılarımızın elini güçlendirmeyi, Denizli’mizin ufkunu açmayı amaçlıyoruz. Eğitimlerimizin hem katılımcılarımıza hem de ülkemize katkılar sağlamasını diliyorum.” dedi.