25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale’de şenlikler devam ediyor

Pamukkale’de şenlikler devam ediyor

Haber Merkezi - 21 Ekim 2018 Pazar - 12:00 Pamukkale’de şenlikler devam ediyor

Pamukkale Belediyesi’nin “Haydi Çocuklar Mahallemizde Şenlik Var” adıyla düzenlediği rtkinliklere hafta sonunda Karakurt ve Karşıyaka mahallelerinde devam edildi.

Pamukkale Belediyesi’nin ilkini 2017 yılının yaz tatilinde yaptığı “Haydi Çocuklar Mahallemizde Şenlik Var” adlı çocuk şenlikleri devam ediyor. Her hafta sonunda 2 farklı mahallede gerçekleşen şenliklerin bu haftaki adresi Karakurt ve Karşıyaka mahalleleri oldu.

Cuma akşamı Karakurt mahallesinde Yukarı Mahalle Çocuk Parkı’nda kurulan şenlik parkı, dün de Karşıyaka Mahallesi Vakıfbank İlkokulu bahçesine taşındı. Çocuk şenliklerine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya, AK Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay ve mahalle muhtarları ile çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.

“ÖNEMLİ OLAN ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çocuk şenliklerinin amacının çocukların farklı zaman geçirmesini sağlamak olduğunu söyledi. Gürlesin, “Her hafta sonunda 2 farklı mahallede kurduğumuz stantlarda çocuklarımızla bir araya geliyoruz. Bu hafta sonunda ise Karakurt ve Karşıyaka mahallelerinde çocuk şenliği düzenledik. Çocukların mutlu olduğunu görmek bizleri de mutlu ediyor. Biz çocuklarımızı sevindirmeye devam edeceğiz. Bu çalışma bizim vatandaşların ayağına hizmet götürdüğümüzün göstergesidir. Çocuk şenliklerimize katılan herkese teşekkür ederim”dedi.

Çocukların farklı zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla çocuk oyun grupları, yüz boyama, çuval yarışı ve halat çekme yarışları yapıldı. Ayrıca palyaçoların eğlendirdiği çocuklara Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin tarafından limonata, Osmanlı Macunu, pamuk şeker ikram edilirken, balon hediye edildi.