22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Pamukkale Belediyesi’nden 43 yıllık soruna çözüm

Pamukkale Belediyesi’nden 43 yıllık soruna çözüm

Haber Merkezi - 12 Ekim 2018 Cuma - 17:08 Pamukkale Belediyesi’nden 43 yıllık soruna çözüm

Pamukkale Belediyesi, ilçenin en uzak mahallelerinden olan Gözler’de arazi yollarıyla ilgili 43 yıldır yaşanan sorunu çözüme kavuşturdu.

Pamukkale Belediyesi, merkeze 43 kilometre uzaktaki Gözler Mahallesi’nde 1975 yılından bu yana devam eden arazi yolu sorununu çözdü. Halen çalışmaların devam ettiği Gözler Mahallesi’nde, genişliği 6 ile 8 metre arasında olan 3 bin 200 metre arazi yolu açıldı. Dar olan arazi yolları da genişletildi. Gözler ile Belenardıç mahalleleri arasındaki yolların da birleştirilmesi sağlandı.

“YILLARDIR SÜREGELEN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Gözler Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların yıllardır süregelen sıkıntısını çözüme kavuşturduklarını belirtbelirterek, “Gözler Mahallesi’nde yaşayan halkımızın en önemli geçim kaynağı tarla, bağ ve bahçelerinden elde ettikleri ürünlerdir. Ancak mahalle sakinlerimiz tarla, bağ ve bahçelerine traktörle bile gidip gelirken zorluk yaşıyorlardı. Biz Gözler Mahallemizde arazi yolları açıp, dar olan yollarını da genişlettik. Pamukkale Belediyesi olarak, yıllardır süregelen bir sorunu çözerek, vatandaşlarımızın mutluluğunu görmek bizlere ayrı bir gurur veriyor. Yeni arazi yollarının halkımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

GÖZLER MUHTARINDAN TEŞEKKÜR

Gözler Mahalle Muhtarı Devrim As, Pamukkale Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan sonra mahallede büyük bir değişim yaşandığını söyledi. As, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e mahalleli adına teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Mahallemizde sanayi arkası yolumuz 1975 yılından beri dar ve bozuk olmasından dolayı iki normal araç bile geçemezken, traktör ve biçerdöverin geçmesi mümkün olmuyordu. Bundan önceki yönetimlerde burası kasabaydı. Ama bu yola vatandaş istemesine rağmen el atılamamıştı. Sağ olsun Pamukkale Belediye Başkanımız, vatandaşımızın isteğini yerine getirdi. Yol tamamlandığında tarla işiyle uğraşan bir mahalle olarak işlerimiz daha çabuk ve kolaylıkla yapılacak. Masraflarımız azalacak. Pamukkale Belediyesi’nin açtığı tek yol burası değil, bundan önce, tarihi Ağılcalı mevkiinden Boyalı Çeşme yoluna kadar, yine Sekmeler mevkiinden Boyalı Çeşme’ye kadar toplam 7 km’lik yolumuz genişletildi, yenilendi. En büyük yatırım da Gözler Atatürk Bulvarı oldu. Önceden kumla yama yapılan yol şu an bölünmüş yol şeklinde, iki gidiş iki geliş ve bir park yeri yapıldı. Yaklaşık 2 kilometreye yakın sıcak asfalt oldu. Yani eski deyimle kasabadan ziyade ilçeyi andıracak bir duruma geldik. Pamukkale Belediye Başkanımızın mahallemizde emeği çok fazladır. Mahallemiz daha da mükemmel hale gelecek. Pamukkale belediyemiz hizmetin en iyisini layık olduğu şekilde yapıyor Allah razı olsun diyoruz.”

Gözler Mahallesi sakinlerinden Kazım Kerse ise, mahallelerindeki arazi yolları açılmadan önce çok zorluk çektiklerini ifade ederek, “Rahat arazilerimize gelip gidebilmek için yollarımız açılıyor. Önceden hayvanla gidip geliyorduk. Burası çiftçi memleket olduğu için saman getiriyoruz, gübre getiriyoruz. Bunları önceden 1 haftada getiriyorduk. Şimdi 1 saatte getiriyoruz. Bunun için Pamukkale Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ben aslında CHP’liyim ama Başkan Gürlesin’in çalışmalarını takdir ediyorum” diye konuştu.

Halil Akkaya da bir tarladan bir tarlaya geçerken yaşadıkları sıkıntının yıllardır devam ettiğini, ama Pamukkale Belediyesi’nin arazi yolları açması ve genişletmesi ile artık tarlalarına daha kolay gidip geldiklerini belirtti.