26.05.2020, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediye Başkanı Örki: Sporla ilgili birçok projemiz var

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2019 Salı - 11:05 Pamukkale Belediye Başkanı Örki: Sporla ilgili birçok projemiz var

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, başta tesisleşme olmak üzere sporla ilgili birçok projeleri olduğunu, bunlar tamamlandığında gençlerin çeşitli branşlarda spor yapma imkanına sahip olacağını belirtti.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Amatör Spor Kulüpleri yönetimini ağırladı. Ziyarette Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetim kurulu üyeleriile Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun da yer aldı.

“DESTEK BEKLİYORUZ”

Ziyarette konuşan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin spor konusundaki hassasiyetini bildiğini söyleyerek, “Sizin spor konusuna verdiğiniz önemi biliyoruz. Pamukkale ilçesinde ASKF’ye bağlı olan kulüp sayısı 50’den fazla. Ancak Karşıyaka mahallesindeki Saraçoğlu sahası dışında maç oynanabilecek bir saha Pamukkale ilçesinde yok. Tesisleşme özellikle amatör sporlar için çok önemli. Altyapılar başta olmak üzere amatör kulüplerimizin en büyük sıkıntısı tesis. Bu konularda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

“SPOR PROJELERİMİZ VAR”

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ise, sporun özellikle gençlerin gelişimi açısından önemli olduğunu vurguladı. Spora destek vermenin öncelikleri arasında bulunduğunu kaydeden Örki, şunları söyledi:

“Bu doğrultuda ilçemizde yaşayan gençlere yönelik projelerimizi hazırladık. Vizyon projelerimiz arasında yer alan amatör spor kompleksinde futbol, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları ve jimnastik, tekvando ve judo gibi sporların yapılabileceği alanlar olacak. Ayrıca kapalı yüzme havuzu, engelsiz yüzme havuzları, kapalı spor salonu, halı sahalar, bisiklet sporları parkı ve koşu ve bisiklet yolları yapacağız. Çocuklara ve bayanlara yönelik ücretsiz spor kursları da hayata geçecek. Amacımız gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalıp sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sağlamak. Hep söylediğimiz gibi Pamukkale mutlu insanların yaşadığı bir kent olacak. Mutlu insanlar için spor alanları da çok önemli.”