25.04.2019, Perşembe
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. PAMUKKALE
  4. /
  5. Fatih Mahallesi’nde caddeler yenilendi

Fatih Mahallesi’nde caddeler yenilendi

Haber Merkezi - 18 Ekim 2018 Perşembe - 10:54 Fatih Mahallesi’nde caddeler yenilendi

Pamukkale Belediyesi, yaklaşık 16 bin nüfuslu Fatih Mahallesi’ndeki Şehit Jandarma Çavuş Eyüp Kepenek ve Şehit Er Ali Taşöz caddelerinde çalışmalarını tamamlayıp halkın kullanımına açtı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Caddeler ve sokakların daha güzel ve modern hale gelmesi için ekiplerimiz aralıksız çalışmaya devam ediyor” dedi.

İlçenin Deliktaş, Cumhuriyet, İncilipınar ve Fatih mahallerinde 85 milyon liralık üst yapı çalışmalarına devam eden Pamukkale Belediyesi, vatandaşların en az mağdur olacağı şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

1 AYDA HİZMETE AÇILDI

Fatih Mahallesi’nde, YSE Kavşağı’ndan Ankara karayoluna ulaşımı sağlayan Şehit Yılmaz Bakan Caddesi’ne bağlanan Şehit Jandarma Çavuş Eyüp Kepenek Caddesi ile Şehit Er Ali Taşöz caddelerinde çalışmalar tamamlandı. Yaklaşık 2 ayda tamamlanması planlanan bin 350 metre uzunluğundaki bu caddelerde tüm çalışmalar yaklaşık 1 ayda bitirildi. 2 bin 250 ton asfaltın 15 bin 300 metrekarelik alana uygulandığı üst yapı çalışmaları sırasında 6 bin 850 metrekare traverten kaldırımlara döşendi. Çalışmaların hızla yapıldığı Şehit Jandarma Çavuş Eyüp Kepenek Caddesi ile Şehit Er Ali Taşöz Caddesi vatandaşların kullanımına açıldı. Denizlili vatandaşlar YSE kavşağından Asri Mezarlık yönü ile Ankara Asfaltı’na gitmek için bu caddeyi yoğunlukla kullanıyor.

“HER ŞEY PAMUKKALE İÇİN”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, emaneti aldıkları günden bu yana Pamukkale’de yaşayan vatandaşların hayatlarını daha rahat yaşamaları için öneli projelere imza attıklarını belirtti. “Türkiye’ye örnek projeleri hayata geçirdik” diyen Başkan Gürlesin, şunları söyledi:

“Pamukkale’nin vizyonuna uygun bir çok proje ürettik. Bazıları hayata geçip vatandaşların hizmetine sunuldu. Bazı projelerimiz de devam ediyor. Bunun yanında altyapısı tamamlanan mahallelerde de üst yapı çalışmalarımız sürüyor. Biz en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayıp cadde ve sokaklarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. O yüzden 2 ayda bitmesi ön görülen yerleri 1.5 ayda bazen de 1 ayda tamamlıyoruz. Amacımız halkımızın bu çalışmalar yüzünden mağduriyet yaşamaması. Yaptığımız tüm çalışmalar Pamukkale halkının mutluluğu için. Fatih Mahallesi yaklaşık 16 bin vatandaşımızın yaşadığı en büyük üçüncü mahallemiz. Bu mahallede bulunan Şehit Jandarma Çavuş Eyüp Kepenek Caddesi ile Şehit Er Ali Taşöz caddelerindeki çalışmalarımız sona erdi. Yeni yollarımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Biz Pamukkale için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.”