16.10.2019, Çarşamba
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Engelliler Pamukkale Belediyesi’nin kursuyla üretiyor, kazanıyor

Haber Merkezi - 8 Temmuz 2019 Pazartesi - 13:30 Engelliler Pamukkale Belediyesi’nin kursuyla üretiyor, kazanıyor

“Engelliler Üretiyor-Kazanıyor” sloganıyla başlayan el sanatları kursunda üretilen ürünler satışa sunuldu.

Pamukkale Belediyesi ve Pamukkale Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle, ortopedik ve işitme engelli vatandaşlara yönelik düzenlenen el sanatları kursunda üretilen ürünler büyük beğeni topluyor. Ahşap boyama, kokulu taş, takı tasarım, keçe yapımı, dekoratif şişe ve tabak boyama gibi farklı alanlarda eğitim gören kursiyerler, üretmiş oldukları ürünleri Pamukkale Belediyesi’nin desteğiyle satışa sunarak ev ekonomilerine katkı yapıyor.

Forum çamlık Alışveriş merkezi’nde 6-7 Temmuz’da “Engelliler Üretiyor-Kazanıyor” sloganıyla açılan Pamukkale Belediyesi El Sanatları Kursu satış standına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

ÖRKİ: AMACIMIZ ENGELLİLERİ TOPLUMA KAZANDIRMAK

El sanatları kursu ile engelli vatandaşların topluma kazandırılmasını amaçladıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Engelli kardeşlerimizin toplumdan uzak bir hayat yaşamasını istemiyor, bilakis onların topluma kazandırılmasına çok önem veriyoruz. Biz de bu nedenle el sanatları kursu ile onların üretmelerini sağladık. Kurslarda ortaya çıkan güzel eserlerle de gördük ki, bu kardeşlerimize fırsat verildiğinde çok güzel işler ortaya koyabiliyor. Engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vererek, onların yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

ÜRETİP, EV EKONOMİSİNE KATKI YAPIYORLAR

“Engelliler Üretiyor-Kazanıyor” sloganıyla başlayan El Sanatları Kursu’nun gerçekten anlamlı olduğunu söyleyen kurs öğretmenlerinden Fatma Yıldırım, “Ortopedik engelli arkadaşlarımla çalışıyorum. Kurslarımız çok verimli geçiyor. Satış standımızda tamamen ortopedik ve işitme engelli arkadaşlarımızın yaptığı kokulu taşlar, keçeden süsler, takılar var. Sattıkları ürünlerin paraları yine kendilerine kalıyor. Belediye Başkanımız Avni Örki’ye de destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kursun en önemli özelliğinin engelli kursiyerlerin yaptıkları ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı yapabilmeleri olduğunu söyleyen El Sanatları Öğretmeni Derya Şimşek ise, “Pamukkale Belediyesinde engellilere yönelik açılan kursta yapılan ürünlerin satışı için buradayız. Engelli kursiyerlerimiz, kendileri yapıyorlar, satış sonrasında da evlerindeki mutfak giderlerine katkıları oluyor. Pamukkale Belediyesine de bu konuda teşekkür ediyorum. Bize çok yardımları oldu” ifadelerini kullandı.