20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. PAÜ Hastanesi Ekibi’ne uluslararası kongrede birincilik...

PAÜ Hastanesi Ekibi’ne uluslararası kongrede birincilik ödülü

Haber Merkezi - 7 Eylül 2021 Salı - 12:48 PAÜ Hastanesi Ekibi’ne uluslararası kongrede birincilik ödülü

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Çocuk Nefroloji Bilim Dalı ve Genetik Bilim Dalı öğretim üyelerinin ortak çalışması, uluslararası kongrede birincilik ödülüne layık görüldü.

A- A+

Pamukkale Üniversitesi Çocuk Nefroloji Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Tülay Becerir, Dr. Öğretim Üyesi Onur Tokgün, Kubilay İnci, Doç. Dr. İlknur Girişgen ve Prof. Dr. Selçuk Yüksel’in “İlaçla İndüklenen Nefrotoksisitede Teneligliptin’in Tedavi Edici Etkisi İn-Vitro Ortamda Değerlendirilmesi” başlıklı bilimsel çalışması uluslararası kongrede birincilik ödülü aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çocuk Nefroloji Bölüm Başkanı ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel, bu çalışmanın özellikle yoğun bakımlarda tedavi gören hem erişkin hem de çocuk hastalarda ortaya çıkan ve bazen de geri dönüşümsüz olan böbrek hasarı açısından çığır açabilecek bir çalışma olduğunu belirtti. Yüksel, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

 “Çalışmamızla ilgili ilacın hücre kültürü düzeyinde etkilerini bu çalışma ile göstermiş olduk. Bundan sonra yapılacak klinik çalışmalar ile desteklenip hastalara faydası gösterilecektir. Pandemiye  rağmen özverili çalışmalarımız aralıksız ve tavizsiz devam edecek. Çalışma arkadaşlarım Dr. Öğretim Görevlisi Tülay Becerir ve çalışmada bizlere katkı sunan Dr. Öğretim Üyesi Onur Tokgün ve arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum.”