24.05.2022, Salı
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. MHP
  6. /
  7. Yılmaz: Hiç kimse Türk milletine soykırım...

Yılmaz: Hiç kimse Türk milletine soykırım iftirası atamaz

Haber Merkezi - 27 Nisan 2022 Çarşamba - 10:50 Yılmaz: Hiç kimse Türk milletine soykırım iftirası atamaz

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, HDP'li Garo Paylan’ın Ermeni Soykırımı’nın tanınması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifine sert bir şekilde tepki göstererek, “Hiç kimse yüce Türk milletine soykırım iftirası atamaz” dedi.

A- A+

HDP’li milletvekili Garo Paylan’ın 22 Nisan’da Ermeni Soykırımı’nın tanınması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifine tepki gösteren MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Türkiye’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 102’inci kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlandığı günlerde yapılan hıyanetin affedilemez olduğunu belirtti. Yılmaz, tepkisini “Hiç kimse yüce Türk milletine soykırım iftirası atamaz” sözleriyle dile getirdi.

TBMM çatısı altında yaşanan söz konusu aymazlığın ve fitneciliğin bedelinin çok ağır olacağını belirten Yılmaz, “Türk milletini tahrik etmek ve töhmet altında bırakmak için oynanan bu rezil oyun asla amacına ulaşamayacaktır. Bu Asala hayranları, PKK’nın uzantısı terör sözcüleri ve milletimizi soykırımcı olmakla suçlayanlar Türk siyasi hayatından silinip gidecektir” ifadelerini kullandı.

ABD’nin saygın 69 tarihçisinin 19 Mayıs 1985’te soykırım iddialarını reddettiğini kaydeden Yılmaz, “Binlerce yıllık tarihi, şan ve şerefle dolu Türk milletini soykırım ile suçlamak densizliktir, hadsizliktir, cehalettir. Bir zamanlar 3 kıtaya hükmeden atalarımız gittiği her yere adalet, refah ve hoşgörü götürmüştür. Herkesin inancına, kültürüne saygı duymuştur” diye konuştu. Soykırımın aksine 1. Dünya Savaşı döneminde Ermeni çeteler tarafından Türk milletine yönelik katliamlar yapıldığını, kadın, yaşlı, çocuk demeden acımasızca binlerce masumu hayattan kopardıklarını ifade eden Yılmaz, “Bu dönem yaşanılan büyük acılar tehciri zorunlu kılmış, bununla daha çok kan dökülmesinin, daha büyük acılar yaşanılmasının önüne geçilmiştir” diye konuştu.