Evlilik teklifi için antik kenti seçti – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. LAODİKYA
  6. /
  7. Evlilik teklifi için antik kenti seçti

Evlilik teklifi için antik kenti seçti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Aralık 2023 Cumartesi - 13:49Güncelleme: 16 Aralık 2023 Cumartesi - 13:50
Evlilik teklifi için antik kenti seçti

Denizli’de görev yapan genç gazeteci, kız arkadaşına evlilik teklifini Kral 2. Antiokhos Teos'un eşi Laodike adına kurduğu antin kentte yaptı. Laodikya’daki evlilik teklifi sırasında genç kıza yüzük de drone ile ulaştırıldı.

Atilla Özer, 20 ay önce tanışıp evlilik planları yaptığı kız arkadaşı Seher Taşkıran’a evlilik teklifi için antik kent Laodikya’yı seçti. Restore edilen Anıtsal Traian Çeşmesi’ni göstermek için kız arkadaşını Denizli’ye davet etti. Anıtsal Çeşme’nin bulunduğu alanı gezdikleri sırada Özer’n arkadaşları “Benimle evlenir misin Seher’im” yazılı pankart açıldı.

 

Yaşadığı ilk şokun etkisinden çıkamayan Seher Taşkıran’a havadan drone ile de kurdeleye bağlı gül şeklinde bir yüzük kutusu ulaştırıldı. Genç kız yaşadıkları karşısında şaşkına dönerken, Özer de “benimle evlenir misin?” teklifinde bulundu. “Evet” yanıtı alan Özer, yaşadığı mutluluğu o ana tanıklık eden arkadaşlarıyla paylaştı.

En büyük hayallerinden birisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını anlatan Özer, bu özel teklif için bir kadın için kurulan Laodikya Antik Kenti’ni özellikle tercih ettiğini söyledi. Özer, “Evlilik planları yaptığım kız arkadaşıma farklı bir evlilik teklifi yapmak istiyordum. Bir kadın için kurulan Laodikya Antik Kenti, Denizli’miz için büyük öneme sahip. Ben de Denizli’nin sembolü olan bu kentte evlilik teklifi yapmak istedim. Bizim için güzel bir anı olarak kalmasını temenni ettim. Gerçekten güzel ve unutulmaz bir an oldu. Bundan sonra yeni çiftler için de uğrak yerlerinden birisi olacağını düşünüyorum” dedi.

Erkek arkadaşının hazırladığı sürprizin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Seher Taşkıran ise, “İlk başta şaşırdım ve burada bunu hiç beklemiyordum. Beni anıtsal çeşmeyi görmek için davet etmişti. Bir anda pankart açıldı ve havadan yüzük geldi. Bazen beni haber çalışmalarında destek olmam için yanında götürüyordu. Yine benzer bir olay diye düşündüm. Arka planda evlilik teklifi hazırlamış. Kendisine çok teşekkür ederim” diye konuştu.