07.08.2022, Pazar
25 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BABADAĞ
  8. /
  9. Asil Nakış’ın konkordatodan kurtuldu

Asil Nakış’ın konkordatodan kurtuldu

Haber Merkezi - 10 Mart 2022 Perşembe - 13:50 Asil Nakış’ın konkordatodan kurtuldu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Asil Nakış Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 1,5 yıl süren konkordato süreci sona erdi.

A- A+

Asil Nakış Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman İlgeri, 2020 yılında ilan edilen konkordato süreciyle ilgili açıklamada bulundu. Uzun yıllar Denizli Sanayi Odasının meclis başkanlığını yapan kentin duayen iş insanlarından İlgeri, 2020 yılının mayıs ayında başlayan konkordato sürecinin alacaklıların büyük çoğunluğuyla anlaşma sağlanmasıyla sona erdiğini belirtti.

Konkordato döneminde de şirketin faaliyetlerini ve üretimini aksatmadan sürdürdüğünü kaydeden İlgeri, 18 aylık sürecin sonunda tasdik kararıyla birlikte Asil nakış’ın konkordatodan kurtulduğunu ifda etti. İlgeri, konuşla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Haberin DevamıReklam

“Asil Nakış, 30 yıldır Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteriyor. Pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşadık. Sıkıntılar karşısında firmamızı sekteye uğratmamak için konkordatoya başvurduk. Bu süreç 18 ay sürdü. Konkordatonun ilk gününden beri desteklerini esirgemeyen ekibimize, yıllardır güvenle çalıştığımız ve bu süreçte de yanımızda olan tedarikçilerimize ve alacaklılarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz. Tam tasdikimizi gerçekleştirdik. Her zaman olduğu gibi canla başla şehrimize ve ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Çok önem verdiğimiz kalitemizden ödün vermeyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Asil nakış hayattadır, kaldığımız yerden devam ediyoruz.”