04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BABADAĞ
  8. /
  9. Türkiye Ermeni Toplumu’ndan Berk Acar Babadağ...

Türkiye Ermeni Toplumu’ndan Berk Acar Babadağ Kaymakamlığına atandı

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2022 Çarşamba - 21:05 Türkiye Ermeni Toplumu’ndan Berk Acar Babadağ Kaymakamlığına atandı

Denizli’nin Babadağ ilçesi kaymakamlığına atanan 27 yaşındaki Berk Acar, Türkiye tarihinde bir ilk oldu. Acar, Cumhuriyet döneminde Türkiye Ermeni Toplumu’ndan bu göreve atanan ilk isim olarak tarihe geçti.

A- A+

Cumhurbaşkanlığının 12 Ağustos tarihli kararnamesiyle Babadağ Kaymakamı Adem Karataş, Malatya’nın Arguvan ilçesi kaymakamlığına atanmıştı. Karataş’tan boşalan göreve yeni atama yapıldı. Türkiye Ermeni Toplumu’ndan Berk Acar, ilçenin yeni kaymakamı oldu.

Bu görevlendirmeyle Cumhuriyet döneminde ilk kez Türkiye Ermeni Toplumu’ndan bir isim kayamaklığa atanmış oldu. Acar’ın önümüzdeki günlerde Babadağ’a gelerek görevine başlaması bekleniyor.

Haberin DevamıReklam

Agop Gazetesi’nin haberine göre, 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Berk Acar, Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Ortaokulu ve Işık Lisesi’ne gitti. 2020 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Şişli’deki hukuk bürosunda yaptı. Daha sonra 110. Dönem Kaymakamlık Sınavı’na girdi. 2021 Temmuz ayında Ankara’da yapılan yazılı sınavı, 13 bin 374 kişi arasından 72’nci sırada tamamladı. Mülakata 475 kişi çağırıldı. Acar, mülakat sonucu açıklandığında da yine başarı listesine girdi.