26.07.2021, Pazartesi
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. ÖZEL OKULLAR
  6. /
  7. Veliler, matematiği oyunla keşfe çıktı

Veliler, matematiği oyunla keşfe çıktı

Haber Merkezi - 19 Mart 2019 Salı - 15:06 Veliler, matematiği oyunla keşfe çıktı

Pentalitha Matematik Oyunları’nı 3 ve 4. sınıflarda uygulamaya başlayan Özel PEV Okulları, anne ve babaları “Eğitim, Matematik, Oyunlar ve Aileler” isimli söyleşide Pentalitha kurucularından Dr. Özer Öztürk ve Dr. Hakan Güntürkün ile bir araya getirdi. Eğitimde oyunun ve materyal kullanımının önemini vurgulayan Dr. Öztürk ve Dr. Güntürkün, çocukların oyun oynarken nasıl matematiksel keşiflerde bulunduğunu örneklerle […]

A- A+

Pentalitha Matematik Oyunları’nı 3 ve 4. sınıflarda uygulamaya başlayan Özel PEV Okulları, anne ve babaları “Eğitim, Matematik, Oyunlar ve Aileler” isimli söyleşide Pentalitha kurucularından Dr. Özer Öztürk ve Dr. Hakan Güntürkün ile bir araya getirdi.

Eğitimde oyunun ve materyal kullanımının önemini vurgulayan Dr. Öztürk ve Dr. Güntürkün, çocukların oyun oynarken nasıl matematiksel keşiflerde bulunduğunu örneklerle açıkladı ve deneyimlerini paylaştı. Matematik başarısının kaygı ile ilişkisini açıklayan araştırmayı, oluşturdukları grafikle açıklayan Dr. Öztürk ve Dr. Güntürkün, daha sonra soruları yanıtladı.

Özel PEV Okulları öğrencilerinin de oynadığı bir oyunu oynayan velilerin, çok dikkatli ve heyecanlı oldukları gözlendi.