29.11.2020, Pazar
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Öğretmen adaylarından videolu “Milli Mücadele Dönemi” sergisi

Haber Merkezi - 23 Nisan 2020 Perşembe - 17:36 Öğretmen adaylarından videolu “Milli Mücadele Dönemi” sergisi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Programı Tarih ve Coğrafya Bölümü öğretmen adayları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Milli Mücadelenin 100. yılına yönelik bir sergi hazırladı.

A- A+

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan ve bugün açılması planlanan fotoğraf sergisi, coronavirüs salgını nedeniyle hazırlanan video kaydıyla beğeniye sunuldu.

Çalışmayı düzenleyen Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasin Doğan, sergide Milli Mücadele günlerini anlatan fotoğraf ve diğer görseller kullanılarak konuların iki bakış açısıyla ele alındığını, her iki açıdan bakıldığında Milli Mücadele dönemine ait farklı fotoğrafın görüldüğünü söyledi.

Bu teknikle 50 çalışma hazırladıklarını belirten Doç. Dr. Doğan, “Sergide yer alan eserleri özellikle ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören çocukları ziyaretçi kitlesi olarak düşünerek hazırladık. Tarihimizin öğrenilmesini daha eğlenceli ve kalıcı hale getirmeyi amaçladık. İki boyutlu fotoğraf tekniğiyle bu çalışmaları yapan öğretmen adaylarının böyle bir çalışma içerisinde olmaktan mutlu ve istekli olmaları beni de çok memnun etti. Kendilerine verdikleri emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.