26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköylü güreşçiler Türkiye Şampiyonası’nda 3 madalya...

Sarayköylü güreşçiler Türkiye Şampiyonası’nda 3 madalya aldı

Haber Merkezi - 18 Nisan 2022 Pazartesi - 13:54 Sarayköylü güreşçiler Türkiye Şampiyonası’nda 3 madalya aldı

Sarayköylü güreşçiler, Afyonkarahisar’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’ndan bir altın, iki gümüş madalyayla döndü.

A- A+

Afyonkarahisar’daki U11-U13 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’na çeşitli illerden bin 150 sporcu katıldı. Sarayköy’den şampiyonaya katılan Orhan Eymen Taşçı, minderde fırtına gibi eserek 48 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Sarayköy takımından U13 kategorisinde 62 kiloda Baran Özpay ve yine aynı kiloda Devrim Efe Şahin U11 kategorisinde ikinci oldu. Yusuf İnan Özcalimli ise 34 kiloda Türkiye yedinciliğini elde etti.

Sarayköy takımı da şampiyonayı 195 kulüp arasında Türkiye dördüncüsü olarak kapattı.

Şampiyona sonrasında ilçeye dönen sporcular, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer, Tosunlar İlkokulu-Ortaokulu Müdürü Musa Sarıtaş ve antrenör Adem Taşçı ile birlikte, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ı ziyaret etti.

Başarılı güreşçileri kutlayan Özbaş, “Sporda oluşturduğumuz her proje bizleri mutlu ediyor. Geleceğimiz olan gençlerimizi spor branşlarında görmek, hele ki başarılara imza atarken şahit olmak bizleri gururlandırıyor. Öğretmenlerimizle, kurumlarımızla birlik olup inşallah daha nice şampiyonlar çıkaracağız. Ben her zaman gençlerimizin, sporcularımızın yanındayım” dedi.

Desteklerinden dolayı Başkan Özbaş’a teşekkür eden antrenör Adem Taşçı ise “ Çocuklarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Denizli güreşini en güzel şekilde ilerletmek için gayret ediyoruz. Bunun içerisine de Sarayköy’ü dahil ediyoruz. Sizlerin destekleriyle Sarayköy grubunu ilerleyen zamanlarda daha çok genişletmek istiyoruz” diye konuştu.