Sarayköy Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını yaptı – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk...

Sarayköy Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Nisan 2024 Pazartesi - 16:38Güncelleme: 8 Nisan 2024 Pazartesi - 16:38
Sarayköy Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını yaptı

Sarayköy Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplan tısını gerçekleştirirken, başkanvekilleri, katip üyeleri, komisyon üyeleri ve denetim kurulu üyeleri için seçim yapıldı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin kazandığı Sarayköy Belediyesinde, 2024-2029 döneminin ilk toplantısı Mehmet Salih Konya başkanlığında gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından konuşan Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, “ 1 Nisan itibariyle siyasetimizi bir kenara bırakarak Sarayköy halkımızın menfaati, çıkarı, mutluluğu ve huzuru için canla başla çalışacağız. Siyasi görüşlerin geride kaldığı, artık hizmet görüşü ve beraber çalışma anlayışının yer aldığı, eleştiriye açık bir yönetim olacağız. Memleketimiz için ortaya koyulan her şeyde en doğru kararı vereceğimize inanıyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam
Seçimin hemen ardından belediye çalışmaları üzerinde yoğunlaştıklarını belirten Konya, şunları söyledi:

“ Yapılan güzel çalışmalar için teşekkür ederiz. Ancak inşa edilen projelerin yapılarak bakımsız bir halde bırakıldığını gördük. Belediye bünyesine bağlı çalışma alanlarını incelediğimizde çok şeyin eksik kaldığını, denetimin zayıf olduğuna şahit olduk. Yapılan iyi işleri takdir ettiğimiz gibi bizden önce görev yapmış arkadaşların varsa hatalarını da halkımız ile en açık şekilde paylaşacağız. Denetimi sık, disiplinli, halkımızın hakkını yedirmeyeceğimiz bir yönetim anlayışı içerisinde hizmetlerimize başlıyoruz. Memleketimiz için en doğru çalışmaları sırtlayarak olması gerektiği gibi çalışmalarımıza yön vereceğiz. AK Parti ve CHP meclis üyeleri ile birlikte ortak akıl ile memleketimize en güzel hizmetleri vereceğimize inanıyorum.”

11’i CHP, 5’i AK Parti meclis üyelerinden oluşan mecliste 15 gündem maddesi ele alındı. Yeni dönemin ilk meclis toplantısı olması nedeniyle belediye meclisinde görev yapacak başkan vekilleri, divan katibi üyeleri, komisyon üyeleri ve denetim kurulu üyeleri seçildi.