Sarayköy’e 6 derslikli anaokulu – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’e 6 derslikli anaokulu

Sarayköy’e 6 derslikli anaokulu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Eylül 2023 Cumartesi - 14:38Güncelleme: 30 Eylül 2023 Cumartesi - 14:42
Sarayköy’e 6 derslikli anaokulu

Sarayköy Belediyesi tarafından yapılan Düzenleme Ortaklık Payı (DOP) uygulaması ile eğitime kazandırılan arsada, 6 derslikli anaokulu yapımına başlandığı bildirildi.

İlçenin Bale Mahallesi’nde bulunan arsanın Sarayköy Belediyesince, İmar Kanunu’nun 18. maddesine göre DOP uygulamasıyla eğitime kazandırılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğiyle 6 derslikli anaokulu yapımına başlandı.

Haberin DevamıReklam
26 milyon 849 bin liraya mal olacak okulun 240 günde tamamlanması hedeflenirken, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Ticaret Odası Meclis Başkanı Erhan Kılınç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fenli ve Genel Sekreter Ahmet Duman inşat alanına giderek yetkililerden bilgi aldı.

Çalışmaların büyük bir özveriyle devam ettiğini dile getiren Özbaş, konuşmasında şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle yapılan anaokulu, ilçemizin eğitim hedeflerine ve çocuklarımızın geleceğine çok önemli katkılar yapacak. Yeni okulun ilçemize kazandırılmasına vesile olan Milli Eğitim Bakanlığımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize, Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Sarayköy Ticaret Odamıza çok teşekkür ediyorum.”