26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de zeytin fidanları toprakla buluştu

Sarayköy’de zeytin fidanları toprakla buluştu

Haber Merkezi - 24 Mart 2022 Perşembe - 15:33 Sarayköy’de zeytin fidanları toprakla buluştu

Sarayköy Tosunlar İlkokulu ve Ortaokulunun bahçesine Orman Haftası dolayısıyla zeytin fidanları dikildi.

A- A+

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Sarayköy ilçesi Tosunlar İlkokulu ve Ortaokulunun bahçesinde fidan dikim töreni yapıldı. Törene Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Sağlık Müdürü Hakan Çabuk, Buldan Orman İşletme Müdürü Mustafa Altun, Sarayköy Orman İşletme Şefi Faruk Aydın, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Haberin DevamıReklam

Saygı duruşundu bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. Doğaya verilecek en güzel hediyenin fidan dikmek olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Çocukluk yıllarımızda diktiğimiz fidanlarımız şimdi bizlere nefes veren ağaçlar haline geldi. Ağaçlarımız doğamıza katkı sağlarken her onları gördüğümde de beni geçmiş yıllara götürür. Eminim bugün gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizi gelecek yıllarda çocuklarımız tebessüm ederek hatırlayacaklardır. Sarayköy Belediyesi olarak bizler de yeşil alanlarımızı büyütmek için yeni projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

Çocuklara ağaç sevgisinin aşılanması gerektiğini söyleyen Kaymakam Celalettin Cantürk ise, “Atalarımızdan aldığımız mirası gelecek nesillerimize ulaştırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Geçen yıl meydana gelen orman yangınlarında çok canımız acıdı, ciğerlerimiz yandı. Ancak yılmayacağız birlik içinde daha çok ağaç dikeceğiz ve onları koruyacağız” diye konuştu.

Tören fidan dikimiyle sona erdi.