16.05.2022, Pazartesi
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de yanan orman alanında ağaçlandırma yapıldı

Sarayköy’de yanan orman alanında ağaçlandırma yapıldı

Haber Merkezi - 11 Kasım 2021 Perşembe - 14:43 Sarayköy’de yanan orman alanında ağaçlandırma yapıldı

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde, haziran ayında çıkan orman yangınında zarar gören 2 hektarlık alanda ağaçlandırma yapıldı.

A- A+

Sarayköy’de, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında İlçe Orman İşletme Şefliği tarafından fidan dikimi etkinliği düzenlendi. Acıdere Mahallesi’nde haziran ayında çıkan orman yangınında zarar gören 2 hektarlık alanda gerçekleştirilen etkinlikte bin fidan toprakla buluştu.

Düzenlenen etkinliğe Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Bekir Bakırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sarayköy Orman İşletme Şefi Faruk Aydın, orman şefliği personelleri ve öğrenciler katıldı.

Tören’de konuşan Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş, “Çok önemli değerlerimiz var. Bizleri koruyan güvenlik kuvvetlerimiz, gelecek nesillerimizi emanet ettiğimiz eğitim ordularımız, sağlığımızın koruyucuları sağlık ordularımız, ciğerlerimize, ağaçlarımıza, ormanlarımıza sahip çıkan orman çalışanı ordumuz var. Orman yangınlarında canlarını siper ederek ormanlarımızı korumak için gözlerini kırpmadan seferber olan orman çalışanları kardeşlerimizden Allah razı olsun. Yangınlarda bizler için, ormanlarımız için, canları pahasına savaştılar. Bugün de burada doğamız için anlamlı bir etkinlikte buluştuk. Bu güzel çalışma için emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Fidan dikmenin kuşaktan kuşağa öneminin anlatılması gerektiğini belirten Kaymakam Celalettin Cantürk ise, “ Atalarımız bizlere muazzam bir doğa bıraktı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bir ağacı kesmemek için bir köşkü yerinden oynattığını biliyoruz. Atalarımız gibi ağacı ve doğayı koruyan nesiller yetiştirmeliyiz ki gelecek nesillerimiz bu güzellikleri yaşayıp görebilsinler. Fidan dikimimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fidan dikimi yapıldı, dikilen fidanlara can suyu verildi.