26.10.2021, Salı
10 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de spor okulları 180 öğrenciyle faaliyete...

Sarayköy’de spor okulları 180 öğrenciyle faaliyete başladı

Haber Merkezi - 29 Haziran 2021 Salı - 16:07 Sarayköy’de spor okulları 180 öğrenciyle faaliyete başladı

Sarayköy’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları, 7 branşta 180 öğrencinin katılımıyla açıldı.

A- A+

Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okullarının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer, antrenörler, sporcular ve veliler katıldı.

 

GSB Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları, ilçede güreş, karate, cimnastik, voleybol, basketbol, masa tenisi ve tenis branşlarında 180 öğrenciye spor olanağı sunacak.

Haberin DevamıReklam

Törende konuşan Sarayköy İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer, spor okulları ile bakanlığın amacının sağlıklı nesiller yetiştirmek, milli takımlar ve olimpiyatlara sporcu hazırlamak, her türlü bağımlılık ve obeziteyle mücadele etmek olduğunu belirtti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olacaklarını söyledi. Özbaş, “ Spor yapan gençler kötü alışkanlıklardan ve felaketlerden uzak durur. Gençlerimizin özellikle fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayan, yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan spor her zaman doğru bir kazanımdır. Bizler gençlerimizin spor faaliyetlerini doğru alanlarda hayata geçirmeleri için yeni tesisler oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.