Sarayköy’de sinema günleri kapsamında iki film öğrencilere ücretsiz – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de sinema günleri kapsamında iki film...

Sarayköy’de sinema günleri kapsamında iki film öğrencilere ücretsiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Ocak 2024 Pazartesi - 10:24Güncelleme: 22 Ocak 2024 Pazartesi - 10:24
Sarayköy’de sinema günleri kapsamında iki film öğrencilere ücretsiz

Sarayköy Belediyesince, ilçe sınırları içerisinde eğitim alan tüm anasınıfı, ilk, ortaokul ve lise öğrencilerinin Nefes: Yer Eksi İki ve Rafadan Tayfa: Hayrimatör’ü sinema günleri kapsamında ücretsiz izleyebileceği duyuruldu.

Binlerce öğrencinin karnelerini alarak sömestir tatiline girmesinin ardından Sarayköy Belediyesi de öğrencilere yönelik iki filmin gösterimini ücretsiz hale getirdi.

İlçe sınırları içerisinde eğitim alan tüm anasınıfı, ilk, ortaokul ve lise öğrencileri, TRT yapımı vizyon filmler Nefes: Yer Eksi İki ve Rafadan Tayfa: Hayrimatör’ü Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde izleyebilecek.

Kültür Merkezi’ne gelerek öğrencilerle ilgilenen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, gençleri sinema ile buluşturduklarını söyledi. Özbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“4 aydır eğitim öğretim hayatlarına yoğun bir şekilde devam eden gençlerimizin ve çocuklarımızın sömestir tatilinde Sarayköy Belediyesi olarak onlara Kültür Merkezimizde sinema günleri düzenledik. Sarayköy’de binlerce öğrencimiz ilk, orta, lise hatta okul öncesi eğitime giden çocuklarımız olmak üzere vizyondaki filmlerimiz Rafadan Tayfa: Harimatör ve Nefes filmlerini Kültür Merkezimizde izleyebilecek. Sarayköy kültürün, sanatın, eğitimin ve sporun merkezi olacak demiştik. Bugün Kültür Merkezimizde tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı sinema ile buluşturuyoruz. Çocuklarımız bizim, ülkemizin geleceği. Onlar için çalışmaya, gayret etmeye, hizmetler üretmeye ve projeler yapmaya devam edeceğiz. Onları seviyoruz. Onlarla beraber nice yollar yürüyeceğiz. Nice güzel işleri hep birlikte başaracağız.”