Sarayköy’de Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu hizmete açıldı – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme...

Sarayköy’de Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu hizmete açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Ocak 2024 Perşembe - 13:46Güncelleme: 4 Ocak 2024 Perşembe - 13:46
Sarayköy’de Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu hizmete açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Sarayköy Belediyesi iş birliği ile inşa edilen Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu hizmete açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 30 milyon lira, Sarayköy Belediyesi’nin 20 milyon lira ödenek çıkartarak toplamda 50 milyon liraya tamamlanan Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzu, vatandaşların hizmetine açıldı.

 

ÖZBAŞ’TAN ZİYARET

Kompleks bünyesinde kapalı spor salonu, güreş, pilates, fitness salonu, kafeterya, tenis kortu, basketbol sahası, amfi tiyatro, çocuk oyun alanları ve park alanları yer alıyor. Spor kompleksi ile Sarayköy, ilk defa kapalı yüzme havuzuna kavuşurken, gençlere ve ailelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, gençlerden şampiyonluk söze aldı. Vatandaşlar da spor kompleksindeki memnuniyetlerini dile getirerek Başkan Özbaş’a teşekkür etti.

“GENÇLERİMİZDEN BAŞARI BEKLİYORUZ”

Sarayköy’ün yeni bir döneme başladığını belirten Özbaş, “Sarayköyümüze çok yakışan spor kompleksimizden ve kapalı olimpik havuzumuzdan küçük çocuklarımız, gençlerimiz, yetişkinlerimiz, ihtiyar, kadın, erkek herkes faydalanmaya başladı. Bizim için gururlu ve onurlu bir gün. Sarayköy’e kattığımız hizmetleri ve eserlerin üzerine bir yenisini daha eklemiş olduk. Spor kompleksimizle de Sarayköy’deki sportif faaliyetlerimizi, özellikle de yüzmede bir üst klasmana çıkarmış olduk. Bizler gençlerimizden başarı bekliyoruz. Hedefimiz onların öğrendikleri spor branşlarından şampiyon olarak çıkmaları” dedi.

“GENÇLERİMİZİN FARKLI YÖNLERİNİ ORTAYA ÇIKARTACAK”

Haberin DevamıReklam
Spor kompleksindeki kursların çocuklar için önemli olduğuna değinen Özbaş, şunları söyledi:

“Yetişkinlerimizden de burayı dolu dolu kullanmalarını ve çocuklarımıza da burayı kullanmalarını teşvik etmelerini çok istiyorum. Çünkü bu tesisler çocuklarımızın eğitimlerinde, akademik başarılarında, hayatlarında her zaman kendilerine yön verecekyeni ve farklı yönlerini ortaya çıkarabilecek tesisler. Şu anda Sarayköy’de yaptığımız projelerin hepsi Kültür Merkezimizin içerisinde yer alan eğitim, kültür, sanat, spor merkezimiz, gençlik merkezimiz gençlerimizin özellikle bu yönlerde gelişmesi, kötü alışkanlıklardan uzak kalması için yapılmış çalışmalardır. Bunların hepsi geleceğimize, gençlerimize yönelik yapılan çalışmalardır.”

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRMEK”

Sporun her alanında hedeflerinin şampiyon yetiştirmek olduğunu dile getiren Özbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sarayköy tesis anlamında çok şanslı bir yere geldi. Çok başarılı işlere imza attık. Bu sene taçlandırılması da bu tesisimiz ile oldu. İnşallah bu tesisimizde kurslarımızı vererek kulüplerimizde lisanslı sporcularımızı yetiştireceğiz. Yüzmeden güreşe, karateden basketbola, voleyboldan tenise kadar her alanda Denizli, Türkiye ve Avrupa şampiyonlarını her alanda yetişeceğimiz alt yapımız gençlerimizin, Sarayköylülerimizin hizmetinde. Onlarla birlikte yürümekten çok gurur duyuyoruz. Ülkemizin, ilçemizin ikinci yüzyılını inşa ederken bu eserlerle Sarayköyümüz daha da yukarılara çıkacak. En iyisini yapacağız, en iyisini yakalayacağız.”