Sarayköy’de Cumhuriyet’in 100. yılı fener alayı yürüyüşü ile kutlandı – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de Cumhuriyet’in 100. yılı fener alayı...

Sarayköy’de Cumhuriyet’in 100. yılı fener alayı yürüyüşü ile kutlandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Ekim 2023 Pazar - 21:25Güncelleme: 30 Ekim 2023 Pazartesi - 09:12
Sarayköy’de Cumhuriyet’in 100. yılı fener alayı yürüyüşü ile kutlandı

Saraköy Belediyesince, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı düzenlenen fener alayı ile kutlandı.

Sarayköy’de Cumhuriyet’in 100. yılı, bir haftaya yayılan spor, sanat, söyleşi, ziyaret ve yarışmalar ile kutlandı. Kutlamaların finali ise Sarayköylü vatandaşın katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü ile tamamlandı.

Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaş katıldığı yürüyüş, havuz tesislerinden başlayarak Sarayköy Belediye binası önünde sona erdi.

Vatandaşlar ellerine aldıkları meşale, Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle coşkuyu zirveye taşırken, 100. yıl şarkıları ve marşları hep bir ağızdan söyledi. Etkinlik sonunda konuşan Özbaş, “Cumhuriyet Bayramı etkinliklerimizin yer aldığı bir hafta boyunca hemşehrilerimizle, gençlerimiz ve çocuklarımızla 100. yılımızı doyasıya kutladık” dedi.

Bir hafta boyunca ilçede Cumhuriyet kutlamaları gerçekleştirdiklerini kaydeden Özbaş, şu ifadeleri kullandı:

Haberin DevamıReklam
“Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin büyük fedakârlıklar vererek kurduğu Cumhuriyetimizi yaşamak, yaşatmak, büyütmek ve en yukarıya çıkarmak boynumuzun borcudur. Vatanımızı, şehrimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için elimizden gelenin fazlasını yaparak çalışacağımıza söz veriyoruz. Ben başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle yad ediyorum. Bayrağımız hiç inmesin, ezanımız hiç dinmesin.Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Paşa, yaşasın büyük Türk milleti, yaşayın Türkiye Cumhuriyeti, ne mutlu Türk’üm diyene!”

Kaymakam Cantürk ise, “Değerli Sarayköylüler sizleri çok seviyoruz. Tüm etkinliklerimizde bizleri hiç yalnız bırakmadınız. Sarayköy’de bu akşam Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir final kutlaması yaptık. İnşallah bundan sonra da nice bayramları birlikte kutlarız” diye konuştu.