Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları

Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Kasım 2023 Cumartesi - 09:29Güncelleme: 25 Kasım 2023 Cumartesi - 09:44
Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları

Sarayköy’de 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okulları ziyaret etti, emekli öğretmenlerle yemekte bir araya geldi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, her yıl olduğu gibi, bu yıl da 24 Kasım’da öğretmenlerin yanındaydı. İlçede dün sabah 09.00’da başlayan Öğretmenler Günü kutlama programları akşam 21.00’de sona erdi.

Günün ilk programında Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul ziyaretleri yaparak öğretmenlere ve personellere isimlerinin yer aldığı hediyeler takdim etti.

İLKOKUL ÖĞRETMENİNE ZİYARET

Özbaş’ın bir başka ziyareti ilkokul öğretmenini 72 yaşındaki Necmiye Doğruer’e oldu. Özbaş, öğretmeniyle bir süre sohbet etti.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI

Ziyaretlerin ardından Özbaş, ilçedeki 24 Kasım Öğretmenler Günü Töreni’ne katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından ilçe protokolü Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Öğretmenler Günü programına katıldı.

EMEKLİ ÖĞRETMENLER ONURUNA YEMEK

Haberin DevamıReklam
Günün son programında ise emekli öğretmenler onuruna yemek düzenlendi. Kültür Merkezi’nde düzenlenene yemeğe Başkan Özbaş, eşi Esin Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği Genel Sekreteri Hüsamettin Tat ile emekli öğretmenler katıldı. Anıların anlatıldığı akşam yemeğinde Yaz-Ar-Bir üyeleri, şiir ve türkü dinletisi sundu. Günün sonunda Başkan Özbaş, tüm misafirlere günün anısına hediye takdim etti.

 

Emekli öğretmenler her sene kendilerini hatırlayarak yemek düzenleyen Başkan Özbaş’a teşekkür etti.

Özbaş da “Öğretmenler Günü olan 24 Kasım’ı ismine yakışır şekilde geçirdik. Öğretmenlerimizin yanında, onlarla birlikte günlerini kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gün boyu farklı yerlerde aynı duygu ve düşüncelerle bulunduk. Geleceğimiz olan çocuklarımızın yollarını ve yarınlarını aydınlatan, okuma ve yazmanın ötesinde manevi birçok duyguyu da öğreten öğretmenlerimize ne yapsak az gelir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarma hedefine eğitimcilerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde ulaşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.