Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu’ndan çifte kupa – D20Haber
18.07.2024, Perşembe
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu’ndan çifte...

Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu’ndan çifte kupa

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Eylül 2023 Pazartesi - 11:59Güncelleme: 18 Eylül 2023 Pazartesi - 11:59
Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu’ndan çifte kupa

Denizli’de düzenlenen Halk Oyunları Grup Şampiyonası’nda Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu, yıldızlar geleneksel düzenlemeli ve gençler geleneksel düzenlemesiz dallarında birincilik elde etti.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen Halk Oyunları Grup Şampiyonası, Hasan Güngör Spor Salonu’nda 19 ekibin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şampiyonaya katılan Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu, halk oyunu topluluğu yıldızlar geleneksel düzenlemeli dal ve gençler geleneksel düzenlemesiz dal şampiyonu olarak birinciliğe uzandı.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, kupa töreninin ardından antrenör Ömür Günay’ı, sporcuları ve ailelerini tek tek tebrik etti. Halk oyunlarına desteklerinin devam edeceğini belirten Özbaş, konuşmasında şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Gençlerimiz ile gurur duyuyorum. Büyük disiplin ve tutkuyla gerçekleştirdikleri provalarının meyvesini tekrar düzenlenen yarışmayla aldılar. Onlardaki bu azim ve başarı olduğu sürece Sarayköyümüz çok güzel yerlere gelmeye devam edecek. İlçemizin ismini bu tür anlamlı projelerde, etkinliklerde ve yarışmalarda duyulması bizim için onur ve gurur verici. Ben antrenörümüz Ömür Günay hocam başta olmak üzere, gençlerimize ve desteklerini hiç eksik etmeyen velilerimize çok teşekkür ederim. Hedefimiz her zaman olduğu gibi Türkiye Şampiyonluğu.”

Günün anısına toplu fotoğraf çekilirken topluluk üyeleri simgeleri haline gelen, elleriyle bir işareti yapmayı da ihmal etmedi.