Kosova Heyeti, Sarayköy’de inceleme yaptı – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Kosova Heyeti, Sarayköy’de inceleme yaptı

Kosova Heyeti, Sarayköy’de inceleme yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Eylül 2023 Pazartesi - 15:15Güncelleme: 4 Eylül 2023 Pazartesi - 15:21
Kosova Heyeti, Sarayköy’de inceleme yaptı

Denizli’de bulunan Kosova Heyeti, Sarayköy ilçesinde incelemelerde bulundu. Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka’nın başkanlık ettiği heyet, ilçedeki jeotermal elektrik üretim santrallerini, termal ve sera tesislerini gezdi.

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyet, Denizli programına Sarayköy gezisiyle devam etti. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, heyetin belediye ziyaretinde ilçe hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Kosova Heyeti, daha sonra Umut Termal ile özel bir şirkete ait jeotermel enerji santrali ve Sarayköyde kurulan Türkiye’nin ilk Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren MFK Agro Tarım Serası’nı gezdi.

İlçe gezisinin ardından açıklamada bulunan Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Damka, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a gösterdiği konukseverlikten dolayı teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam
Sarayköy’ün zenginliklerini görme fırsatı bulduklarını kaydeden Damka, “Gördüğümüz şu. Gerçekten çok fazla doğal zenginlikleri olan bir bölge. Bu doğal zenginliklerini enerjide, tarımda, sera alanında, turizmde ekonomiye kazandırıldığı gördük. Dolayısıyla bu cennet gibi güzel bölgede herkesin iş yapabileceği ve bu işin karışlığını alabileceklerinin şahidi olduk. Başarılarının devamını diliyorum. Daha güzel yatırımların gerçekleşmesini diliyorum. Bu tür işbirliklerin Kosovaya’da tecrübe olarak aktarılması konusunda gerekli girişimleri yaptık. İnanıyorum ki en kısa zamanda bunu iadeyi ziyaretini de gerçekleştireceğiz” dedi.

Özbaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyeti Sarayköy’de misafir etmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli Bakanımıza ve kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyor; bu ziyaretin tarihi, kültürel ve sosyal bağlarımızın daha da güçlenmesine ve pekişmesine vesile olacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.