25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy gurur gününü kutladı

Sarayköy gurur gününü kutladı

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2018 Perşembe - 11:48 Sarayköy gurur gününü kutladı

Sarayköy’ün milli mücadeleye katılışının 99. yılı kutlandı törenle kutlandı. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.

A- A+

Sarayköy’ün milli mücadele’ye katılışının 99. Yılı kutlama programı Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi. Törene Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hasan Çağrı Öcal, Cumhuriyet Savcısı Necati Karaca, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Beledeiye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Özbaş, “Vatanımızı, milletimizi ve bayrağımızı tarih sahnesinden silmek isteyen düşmanlara karşı 24 Mayıs 1919’da belediye önünde toplanarak bağımsızlık ateşini yakan şanlı ecdadımızın milli mücadeleye katılışının 99. yıldönümünde, torunları olarak yine bu meydanda, aynı ruh ve aynı coşkuyla bir arada olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Törende, 24 Mayıs Sarayköy’ün Milli Mücadele’ye Katılışı konulu şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.