Sarayköy Belediyesinin ücretsiz kursu ile üniversiteli oldular – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediyesinin ücretsiz kursu ile üniversiteli...

Sarayköy Belediyesinin ücretsiz kursu ile üniversiteli oldular

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Eylül 2023 Cuma - 15:13Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma - 15:14
Sarayköy Belediyesinin ücretsiz kursu ile üniversiteli oldular

Sarayköy Belediyesinin düzenlediği hazırlık kursuna katılıp üniversiteyi kazanan öğrenciler, Başkan Ahmet Necati Özbaş'ın yemek programına konuk oldu.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın, en önemli hizmetlerden birisi olarak gösterdiği ve 2017’de faaliyete geçirdiği Sosyal Etkinlik Merkezi’nde verilen kurslara katılanlardan 35 öğrenci YKS’da başarılı olarak çeşitli üniversitelere girmeyi başardı.

Bu öğrencilerle Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde verilen yemekte Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özsoy, kurum öğretmenleri ve öğrenciler bir araya geldi.

Gençleri başarılarından dolayı kutlayan Özbaş, burada yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimizin 100. yılında sizler hayallerinizdeki okulları kazanmış oldunuz.Hepimizin göğsünüz kabarttınız. Öncelikle ben hepinizi tebrik ediyorum. Sarayköy olarak hedeflerimiz, ufuklarımız çok daha yüksek. Bu hedeflerimize sizlerle birlikte bir adım daha attık.Eğitimleriniz lisans, ön lisans olabilir, meslek lisesi çıkışlı veya çıraklı eğitim mezunu olabilirsiniz. Bir insan yaptığı mesleğin hakkını verip, gerektiğini yaparsa bence kaç yıl tahsil edildiğinin bir önemi yok. Birçok kişi bu mücadeleyi verdi. Sizlerde başaracaksınız” dedi.

Haberin DevamıReklam
Yapılan projelerin amacına ulaştığı an görevini yerine getirdiğini belirten ve mutlu olduğunu ifade eden Başkan Özbaş, ” Gururluyum. Ben bugün Belediye Başkanı oldum. Siyasette veya hedeflerimde bugün başarılı oldum. Çünkü eğitim, kültür ve spor tesislerini yaparken hayalimiz, geleceğimiz olan gençlerimize hayallerine ulaşacakları yolda destek vermekti. Çok şükür ki bugün Kültür Merkezimizin amacına ulaştığına bir kez daha şahit olduk. Sizler birer üniversite kazandınız. Ben şimdi kazandım ve siz mesleğinizi aldığınız zamanda kazanmış olacağım. Siyasi hayatım bana nasıl bir yön çizer. Nasıl bir kader bizi bekler bilmem ama siz mesleğinizi kazandığınızda Türkiye için, kendiniz, aileniz için bir şey başardığınızda ben o zaman belediye başkanlığını kazanmış olacağım. Belediye Başkanlığı benim için seçim kazanmak, mazbata almak, makama oturmak değil. Bizim hedefimiz düşündüğümüz, hayal ettiğimiz, projelerimizin, fikirlerimizin gerçekleşmesiyle oluyor. Sizin kazanmanız bizim bir hayalimizi gerçekleştirdi” diye konuştu.