04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediyesinin kursuyla YKS’yi kazandılar

Sarayköy Belediyesinin kursuyla YKS’yi kazandılar

Haber Merkezi - 19 Ağustos 2022 Cuma - 15:35 Sarayköy Belediyesinin kursuyla YKS’yi kazandılar

Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezince verilen üniversiteye hazırlık kursuyla Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren 39 genç, üniversiteli oldu.

A- A+

Sarayköy Belediyesinin 2017 yılında hayata geçirdiği Sosyal Etkinlik Merkezi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine etüt imkânı sunuyor. Yine sosyal etkinlik merkezi bünyesinde açılan LGS ve YKS hazırlık kursları ile öğrencilerin lise ve üniversite sınavlarına hazırlanmalarına destek veriliyor. Bu dönem kurslara katılarak YKS’ye giren gençlerden 20’si lisans, 19’u ön lisans bölümlerine yerleşti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, çeşitli üniversitelere yerleşmeye hak kazanan gençleri verdiği yemekte bir araya getirdi. Üniversite öğrenimine hazırlanan gençleri kutlayan Özbaş, “Bizler, sizlerin yanında olmaya çalıştık. İnşallah bundan sonra da bir abiniz olarak yaşam devam ettikçe okul sürecinde, mezun olurken her zaman sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Çünkü biz bir aileyiz. En güzel yatırımımız eğitime, en güzel sonucun gençlerimizin istedikleri bölümlere yerleşmeleri olduğunu düşünüyorum. En güzel meyvede meslek sahibi olmanız olacak. Yolunuz açık olsun” dedi.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Tuğba Tekin ise, Sarayköy Belediyesine teşekkür ederek, “Manevi anlamda her zaman öğretmenlerimizle ve Belediye Başkanımızla iletişim halindeydik. Yabancılık çekmedik. Üzüldüğümüzde de, sevindiğimizde de onlar hep bizim yanımızdaydı. Belediye Başkanımıza sempatisi için çok teşekkür ediyorum. Bu benim için çok değerli gerçekten. Sözde değil gerçekten de bizimle ilgilenmesi çok değerli. İnşallah başkanlığının ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Metercim Tercümanlık bölümünü kazanan Ebru Kaymaz da, “Bir yıldır sürekli arkadaşlarımla birlikte çalışıyoruz. Burası çok güzel bir ortama sahip. Burada gerek kütüphane, gerek sınıflarımız olsun ders çalışmamız için güzel sessiz alanlar var. Evde takıldığımız soruları sorabileceğimiz bir öğretmen yokken, burada hemen sorularımızı yönelterek cevap bulabileceğimiz öğretmenlerimiz vardı. O yüzden buranın çok faydalarını gördüm. Gençlerin ne istediğini çok iyi bilen bir Belediye Başkanımız var. Bizlere her zaman destek verdi. Çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

İzmir Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon bölümünü kazanan Burak Özmen de, “Sadece sosyal etkinlik merkezimizde almış olduğum eğitim ile üniversiteyi kazandım. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederim. Kötü durumda olan kütüphanemizi güzel bir konuma getirdi. En çok da Kültür Merkezini yaptığı için teşekkür ederim. Nitelikli, refah bir alanda ders çalışma fırsatı bulduk” dedi.