Sarayköy Belediyesinden kursiyerlere ücretsiz bina tahsisi – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediyesinden kursiyerlere ücretsiz bina tahsisi

Sarayköy Belediyesinden kursiyerlere ücretsiz bina tahsisi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Şubat 2024 Perşembe - 14:00Güncelleme: 15 Şubat 2024 Perşembe - 14:00
Sarayköy Belediyesinden kursiyerlere ücretsiz bina tahsisi

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, kurs verilecek yer sıkıntısı yaşayan Halk Eğitim Merkezi’ne belediyeye ait iki binanın ücretsiz tahsis edildiğini söyledi.

Sarayköy Belediyesi, toplumun eğitim alanındaki erişimini kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, İlçe Halk Eğitim Merkezi ile ortak çalışmalar yürüten Sarayköy Belediyesince, kurs verilecek yer sıkıntısı yaşayan eğitim merkezine belediyeye ait iki binanın ücretsiz tahsis edilmesiyle sorunun çözüme kavuşturulduğu bildirildi.

 

5 farklı kursun verildiği iki binadaki kursiyerleri Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Kaya ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İlçe Müdürü Emine Seyhan ziyaret etti.

İlk ziyaretini Basit Nakış ve İğne Teknikleri Kursu’na gerçekleştiren Özbaş, burada kursiyerlerle bir süre sohbet ederek talepleri dinledi. Özbaş, daha sonra Kadın İş Önlüğü Dikimi kursunu ziyaret etti. Buradaki ziyarette kursiyerler, istenmeyen ya da kullanım ömrünü dolduran kıyafetleri yaptıkları çalışmalarla kullanılabilir hale getiriyor. Geri dönüşümle hem ev ekonomisine hem de çevre kirliliğinin önüne geçmiş oluyor.

Kurslardaki eğitim çalışmaların özenle sürdüğünü ortaya çıkan eğitimlerin farkındalık da yarattığını belirten Özbaş, “ Sarayköylü kadınlarımızın psiko - sosyal, kültürel ve sanatsal eğitimlerle becerilerini ortaya çıkarmaları ve mesleki tecrübe kazanarak ekonomik kazançlar elde etmeleri için tüm imkânlarımızla çalışmaya, her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kursiyerler de desteklerinden dolayı Özbaş’a teşekkür etti.