Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, Denizli’yi temsil edecek – D20Haber
05.10.2023, Perşembe
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, Denizli’yi temsil...

Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, Denizli’yi temsil edecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Eylül 2023 Çarşamba - 15:03Güncelleme: 14 Eylül 2023 Perşembe - 09:23
Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, Denizli’yi temsil edecek

Tiyatro yarışmasında Denizli birincisi olan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, bölge yarışmasında Denizli’yi temsil edecek.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın öncülüğünde kurulan Hakkı Karaca’nın eğitmenliğinde çalışmalarına devam eden Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, performanslarıyla tiyatro severlerin dikkatini çekiyor. Tiyatro kulübü, oyunlarını il ve ilçelerde sahneliyor.

Sahne performansları beğenilen tiyatro kulübü öğrencilerinden Gökhan Yıldırım, yazdığı “Komşuluk Öldü mü?” isimli oyunla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 2023 yılı Gençler Arası Tiyatro Yarışması İl birinciliğine katıldı.

Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Yıldırım’ın yazıp yönettiği komedi oyununu jüri karşısında sahneledi.

Yarışmada, Yıldırım’ın yazdığı “Komşuluk öldü mü?” komedi oyunu Denizli birincisi seçildi. Bu oyun Manisa’da düzenlenecek bölge yarışmasında Denizli’yi temsil edecek.

Eğitmen Hakkı Karaca, Gökhan Yıldırım ve genç tiyatrocular birincilik plaketi ve madalyalarıyla, sanata destek veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ı ziyaret etti.

Elde edilen başarıdan dolayı gururlandığını belirten Özbaş, “Her sahne aldığınızda sizleri izlerken, finalde uzun soluklu devam eden seyirci alkışlarını her duyduğumda büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Tiyatroyu çok seviyorsunuz ve bunu hissedebiliyoruz. Ben sizlere çok teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin sanat aşkı sayesinde kültür merkezi tesislerimiz amacına ulaşıyor. Sanata, kültüre ve spora sevdalı gençlerimizi görmek bizler için çok kıymetli. Sarayköyümüz sizlerle birlikte çıtasını her geçen gün daha da üst seviyelere çıkartıyor. Sizlerin her zaman yanındayım. Gökhan kardeşimin yazdığı oyunun ödül alması ve Denizli’yi Sarayköyümüz adına sizlerin temsil edecek olması en büyük mutluluk” dedi.