Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’tan depremzede ailelere ziyaret – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’tan depremzede ailelere...

Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’tan depremzede ailelere ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Şubat 2024 Salı - 20:24Güncelleme: 6 Şubat 2024 Salı - 20:24
Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’tan depremzede ailelere ziyaret

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası ilçeye gelen depremzede aileleri ziyaret etti, onlara “her zaman yanınızdayız” mesajını verdi.

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Acıların hala taze olduğu depremin yaraları ise sarılmaya devam ediyor. 6 Şubat 2023 tarihinden bugüne kadar Sarayköy Belediyesi, ilçe halkıyla birlikte deprem bölgelerine destek verirken ilçeye gelen depremzedeler için de çalışmalar devam etti.

Büyük felaketin birinci yılında Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy’de yaşamlarına devam eden depremzedeleri eşi Esin Özbaş ile birlikte ziyaret etti.

“O BÜYÜK ACILARI NE TARİF ETMEK MÜMKÜN NE DE UNUTMAK”

Depremlerin ardından Sarayköy’deki yardım seferberliğini ve ekibiyle Hatay’a giderek bizzat koordine ettiği yardım çalışmalarını anımsatan Özbaş, 50 binden fazla canın yitirildiği asrın felaketinin üzerinden bir yıl geçtiğini, anca yaşanan acıyı tarif etmenin ve unutmanın mümkün olmadığını söyledi.

Türk milletinin depremzedelerin yanında yer aldığını vurgulayan Özbaş, “Yiten canları geri getirmek asla mümkün olmayacak ama depremlerin izlerini, kardeşlerimizin gözyaşını silmek için milletçe verdiğimiz o kutlu mücadele bir nebze olsun yüreğimize su serpecek.O kara gecenin sabahında Sarayköy’ümüzde olduğu gibi tüm Türkiye, 85 milyon bir olduk, birlik olduk ve asrın birlikteliğine imza attık. Devletimizin gücü ve milletimizin yardımseverliği ile depremzedelerimizi asla yalnızlığa, umutsuzluğa düşürmedik. Gerek ilk hafta Sarayköyümüzden gönderdiğimiz 10 tane yardım TIR’ı ile gerekse de bizzat Hatay’a gidip kurduğumuz ve her gün üç öğün sıcak yemek çıkan mutfağımız ile Sarayköy’ün isimsiz kahramanlarının bize emanet ettiği yardımları depremzedelerimize götürdük, kardeşlerimizin yanında olduk” dedi.

Deprem bölgesine yardımları için Sarayköy halkına da teşekkür eden Özbaş, “Depremlerin ardından evini, hatıralarını, memleketini bırakmak zorunda kalıp Sarayköyümüze gelen tüm afetzedelerimizi baş tacı ettik, geriye dönenlerle de bağımızı hiçbir zaman koparmadık. Çünkü biz artık abi, kardeş, evlat olduk, aile olduk. Yüce Rabbim aziz milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın, cennet vatanımızı her türlü afetten ve beladan muhafaza eylesin inşallah. 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yıldönümünde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımızı rahmetle yâd ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle deprem haberini alır almaz yardım için koşan, Sarayköy’den deprem bölgesine kardeşlik ve gönül köprüleri kuran 7’den 70’e tüm Sarayköylü hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah’ım hepinizden binlerce kez razı olsun inşallah” diye konuştu.