Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’ın Cumhuriyet ziyaretleri – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’ın Cumhuriyet ziyaretleri

Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’ın Cumhuriyet ziyaretleri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Ekim 2023 Perşembe - 17:53Güncelleme: 26 Ekim 2023 Perşembe - 17:53
Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş’ın Cumhuriyet ziyaretleri

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Cumhuriyet’in ilk yıllarına tanıklık eden vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçede yaşamını sürdüren, Cumhuriyet’in ilk yıllarına tanıklık eden 96 yaşındaki Nebiye Beken, 92 yaşındaki Fatma Tozcan, 92 yaşındaki Arziye İpek ve 96 yaşındaki Fatmana Ünsal’ı evlerinde ziyaret etti.

ATATÜRK’ÜN ÖLÜM HABERİNİ HİÇ UNUTMADI

Özbaş, ilçenin tarihi kimlikleri niteliğindeki isimlerin anılarını dinledi. Fatmana Ünsal, çocukken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm haberini çeşmeye su almaya gittiği sırada çevredekilerin “Atatürk ölmüş” diye bağırarak duyurduğu an öğrendiğini, o anı hiç unutamadığını söyledi.

Haberin DevamıReklam
“CUMHURİYETİN KOKUSUNU ALDIK”

Ziyaretlerde çok heyecanlandığını belirten Özbaş, “Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında asırlık çınar olmuş teyzelerimizi, büyüklerimizi ziyaret ettik. Hakikaten Cumhuriyet’in kokusunu aldık. Onların yüzlerindeki çizgileri bizlere Cumhuriyeti hatırlattı. Çocukluk anılarını, okullarındaki yaşantılarını dinledik. Bugüne nasıl geldiklerine dair birçok tecrübelerini bizimle paylaştılar. Tarihimizi onlardan dinleyince çok heyecanlandık. Zamanın Sarayköy ile ilgili bilgilerini, güzel hatıralarını, ailelerini, yaşamlarını varsa Atatürk ile anılarını dinledik. Bizim için çok güzel ziyaretler oldu. Onlarında hayır dualarını aldık, inşallah rabbim onlara sağlıklı hayırlı ömürler versin. Cumhuriyetimiz gibi büyük bir çınar hepsi. Onlara sevdikleriyle birlikte güzel bir yaşam diliyorum” dedi.

Özbaş, ziyaret ettiği Cumhuriyet’in çınarlarına Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.