Özbaş: Tercih dönemleri gençlerin geleceği için önemli – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş: Tercih dönemleri gençlerin geleceği için...

Özbaş: Tercih dönemleri gençlerin geleceği için önemli

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Ağustos 2023 Perşembe - 17:50Güncelleme: 3 Ağustos 2023 Perşembe - 17:53
Özbaş: Tercih dönemleri gençlerin geleceği için önemli

Sarayköy Belediyesince, üniversite adayları için açılan Tercih Danışmanlık Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Ahmet Necati Özbaş, tercih dönemlerinin gençlerin geleceği için önemli olduğunu söyledi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre tercih yapacak üniversite adayları için Sarayköy Belediyesi tarafından Tercih Danışmanlık Merkezi oluşturuldu. Merkezi ziyaret eden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, üniversite adaylarıyla sohbet etti, heyecanlarını paylaştı.

“DOĞRU TERCİH YAPMAK ÖNEMLİ”

Tercih dönemlerinin gençlerin geleceği için önemli olduğunu ve bu süreçte de onları yalnız bırakmayacaklarını kaydeden Özbaş, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“2015 yılından bu yana devam eden Sosyal Etkinlik Merkezi kurslarımızın tercih dönemi çalışmalarındayız. Burada eğitim alan öğrencilerimizin heyecanlı dönemleri başladı. Belirli bir başarı puanı kazanan gençlerimiz üniversiteye yerleşmekle ilgili çalışmaları öğretmenlerimizin eşliğinde devam ediyor. İyi sonuç almakla beraber, doğru tercih yapmak da çok kıymetli ve değerli. Tercih dönemini en doğru şekilde tamamlamak için gençlerimiz, öğretmenlerimizin rehberliğinde bu önemli süreci geçiriyor. Sarayköy Belediyesi olarak ücretsiz kurslarımızın yanında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerimizi de ücretsiz bir şekilde veriyor ve gençlerimizi bu konuda yönlendiriyoruz. ‘Onların geleceği ülkemizin ve Sarayköyümüzün geleceği’ diye düşünüyoruz.”

ADAYLAR MEMNUN

YKS Tercih Danışmanlık Hizmetinden yararlanan gençler ise aldıkları hizmetten memnun olduklarını ifade ederek şöyle devam etti:

Ayşe Taşan: Tercih Danışmanlık Merkezi çok iyi. Burada puanımıza göre olabilecek yerleri net bir şekilde anlayabiliyoruz. Hedefimde hukuk var. Sarayköy Kültür Merkezi’nin kurulması çok iyi oldu. Çünkü iki yıldır buradaki kurslarda çalışmaya devam ediyorum. Bana çok artısı oldu. Hem okuldaki derslerim için hem de YKS çalışmam konusunda önemli katkısı oldu.

Sevgi Kaymaz: Buraya gelmeden önce kafam çok karışıktı. Öğretmenlerimiz burada çok yardımcı oldu. Aklımda karışık bir şey kalmadı. Danışmanlık merkezi sayesinde bir plan oluşturdum kendime. Ebelik veya Makine Mühendisliği düşünüyorum. Sarayköy Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. YKS süreci boyunca hepimize çok büyük desteği oldu. Yardımı dokunda, teşekkür ederim.