Özbaş: Zeytinyağı fabrikası kuracağız – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş: Zeytinyağı fabrikası kuracağız

Özbaş: Zeytinyağı fabrikası kuracağız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Mart 2024 Çarşamba - 10:57Güncelleme: 13 Mart 2024 Çarşamba - 10:57
Özbaş: Zeytinyağı fabrikası kuracağız

Sarayköy Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, tarım ve hayvancılığa yönelik projelerini açıkladı. Özbaş, ilçeye modern mezbahaneler ile zeytinyağı fabrikası kuracaklarını dile getirdi.

Sarayköy’ün AK Parti’li Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tekke ve Kabaağaç mahallelerini ziyaret eden Özbaş, yeni dönem için yapmayı planladığı çalışmalarını vatandaşlarla paylaşıyor.

“DESTEK PROGRAMLARI DEVAM EDECEK”

Özbaş, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara destek vereceklerini, var olan destek programlarının da devam edeceğini aktardı. Özbaş, vatandaşların ev ekonomisini de düşünerek planlanan projelerin, hem hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacağını hem de tarımın büyümesine teşvik edeceğini söyledi.

“MERA ISLAHLARI YAPACAĞIZ”

Besicilerin aşılama ücretlerinin belediye tarafından karşılanacağını kaydeden Özbaş, “Besicilerimizin ekonomik kalkınmasına destek olmak için yem ve buğday dağıtımımız devam edecek. Giderlerini düşürmek ve halk sağlığını korumak için besihanelerin ilaçlamasına devam edeceğiz. Hayvanların faydalanabileceği yararlı otların bulunduğu mera ıslahları yapacağız” dedi.

MODERN MEZBAHANELER

Canlı hayvan pazarı ile besicilerin daha sağlıklı ve modern bir ortamda satış yapmalarını sağlayacaklarını ifade eden Özbaş, modern mezbahaneler kuracaklarını belirtti.

“ZEYTİNYAĞI FABRİKASI KURACAĞIZ”

Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine destek vererek lisanslı depolar ve zeytinyağı fabrikası kuracaklarını anlatan Özbaş, tarımsal sulamadan dönen suların yeniden sulamaya kazandırılacağını dile getirirken, üreticilere makina ve ekipman desteğinin devam edeceğini söyledi.

 

“ZEYTİN FİDANI DAĞITIMI SÜRECEK”

Denizli Büyükşehir Belediyemizin iş birliği ile çiftçilere ve besicilere desteklerin devam edeceğini belirten Özbaş, "Tarımsal destek projelerimiz kapsamında sılajlık mısır tohumu, zararlılarla biyoteknik mücadele ve çiftçilerimize tarımsal sulama borusu desteğimiz sürecek. Çiftçilerimize destek olmak ve verimli üretim sağlamak için ücretsiz zeytin fidanı dağıtımına devam edeceğiz. Bal üretiminde kalite ve verimi arttırmak için arıcılara yönelik destekler devam edecek" diye konuştu.

Öte yandan Özbaş, ilçe genelinde bulunan arazi yollarının bakım ve düzenlemesinin yapılacağının sözünü de verdi.