Özbaş: Siyasete bir ideoloji olarak değil hizmet olarak bakıyorum – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş: Siyasete bir ideoloji olarak değil...

Özbaş: Siyasete bir ideoloji olarak değil hizmet olarak bakıyorum

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Şubat 2024 Pazartesi - 10:50Güncelleme: 26 Şubat 2024 Pazartesi - 10:50
Özbaş: Siyasete bir ideoloji olarak değil hizmet olarak bakıyorum

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, bir internet haber sitesine verdiği röportajda siyasete ideolojik değil hizmet açısından baktığını dile getirerek, yerel seçimlerde kişilerin ve hizmetlerin ön plana çıktığını söyledi.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yerel bir internet haber sitesinin sorularını yanıtladı. 3. dönemi için aday gösterilen Özbaş, kendisi, ailesi, belediye başkanlık dönemi ve siyasi hayatı ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Seçimin centilmenlik içerisinde geçmesini dileyen Özbaş, yerel seçimlerde kişinin ve hizmetlerin ön plana çıktığını dile getirdi. Özbaş’ın röportajından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

SARAYKÖY’Ü TEMSİL EDİYORUM

Belediye başkanıyım ve Sarayköyümüzü temsil ediyorum. Bu şehrin bir hizmetkârı olarak ilçemize yakışan bir şekilde giyimime, hareketlerime dikkat etmem gerekiyor. Bu sorumluluk çerçevesinde her konuda daha dikkatli ve daha titiz olmam gerekiyor. Çünkü memleketimi temsil ediyorum. İngilizceyi de çok severim. Ortaokul 6. sınıfta öğrenmeye başladım. Öğretmenlerimden Allah razı olsun. Sarayköy Lisesinden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünü okudum ve bütün derslerim İngilizceydi. İngilizceyi severek öğrendim.

SİYASİ HEDEFİM BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Siyasi hedefim Sarayköy Belediye Başkanlığı ve buna ulaştım. Çünkü Belediye Başkanlığı siyasetteki en değerli basamak. Vatandaşlarımıza, ilçemize, şehrimize, bulunduğumuz beldeye en rahat, en kolay, en hızlı bir şekilde dokunabildiğiniz alan belediye başkanlığı. Mevzuatı güzel ve geniş. O yüzden sanat, sağlık, eğitim, spor, kültür ve yerel hizmetler gibi her alanda hizmet yapabiliyorsunuz. Doğup, büyüdüğüm memleketime hizmet etmek benim için paha biçilemez.

SOKAĞIN NABZI GÜZEL

Benim için sokak, mahalle, köy, kasaba, kahvehane, esnaf ziyaretleri en güzel anlarım. Dışarda vatandaşlarımızın yanında olmak onların taleplerini, şehrimizin ihtiyaçlarını onlardan duymak; bazen hasbihal etmek, bazen futbol konuşmak, bazen çocukluğumuzu konuşmak,bir esnafla geçmişi yâd etmek, beni mutluve motive eden anlarımız. Sokağın nabzı çok güzel. Vatandaşlarımızla hem hal oluyoruz. Tabi şikayetler, talepler, sorunlarda bize geliyor. O anda çözüyoruz. En doğru alan olduğunu düşünüyorum. Benim odamın kapısı da hep açıktır. Hiçbir zaman kapatmam. Biz halkın içinden halkın belediye başkanıysak burası halkın yeri.

CİDDİ ANLAMDA SİNEMA İZLEYİCİSİYİM

Eve geç vakitte gidiyoruz. Geç de olsa akşam yemeğini evimde eşimle, küçük oğlumla yemek istiyorum. Büyük oğlum Ankara’da okuyor. Evdeki vaktimi eşimle ve çocuklarımla geçiririm. Gün içerisinde sorun yaşarsam evde konuşmam. Çünkü güzel vaktimi aileme ayırmak isterim. Yoğun çalışmalarım sebebiyle aile ve çocuklarımın düzenini eşime bırakmak zorunda kaldım. Eşim Esin Hanım’dan Allah razı olsun. Çocuklarımda hiç beni üzecek, yoracak, benim yükümü arttıracak bir şey yapmadılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımla birlikte ciddi anlamda sinema izleyicisiyim. Vizyon filmlerinin hepsini takip ederim. Olabildiğince kitaplar okumaya çalışırım.

FUTBOL BENİ RAHATLATIR

Çocuklarımla tuttuğumuz takım ile ilgili konuşuruz sürekli. Futbol beni rahatlatır. Sarayköysporumuzdaolmazsa olmazımız. Çok bir üst lige çıkarmak için çok uğraşıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bunu başaracağız. Çocukluğumuzdan bu yana kırmızı-siyah renklere aşığım. Futbolcu olarak oynadım, seyircisi oldum, deplasmanlara gittim. Belediye Başkanı olmadan önce tribünlerinden izlediğim bir takımdı. Şimdi işin içindeyim. Maddi ve manevi her zaman destek veriyoruz ve bizim maçlarımıza 7’den 77’ye kadın-erkek, yaşlı-genç, bebek herkes geliyor. Sarayköy şehir stadı bizim buluşma yerimiz. Sarayköyspor şemsiyesi benim için çok değerli.

SİYASETE İDEOLOJİK BAKMIYORUM

Siyasete bir ideoloji olarak bakmıyorum. Siyasete her zaman hizmet açısından bakıyorum. Benim çocukluğumda, gençliğimde, yaşamımın her anında benim gibi düşünmeyen arkadaşlarım vardı. Ben hiçbir zaman hizmetlerimizde veya vatandaşlarımızın işi olduğunda ne düşündüğüne, nerde doğduğunu, nasıl bir inanca sahip olduğuna bakmadım. Bizim için en önemlisi insan sevgisidir. Sevgi, aşk olduğu vakit, yorgunluk, stres, sıkıntı bunların hiçbiri kalmaz. Herkes bizim için değerli.

BU GÖREVİ ASLA UNUTAMAM

Vatandaşlarımız siyasi bir ayrım yapmadan beni desteklediler. Beni hep bir yerde gördüler. ‘Bu yerel bir seçimdir. Kişi öndedir, hizmetler öndedir. Vizyon öndedir’ diye baktılar. Bende bu sorumluluk ve mesuliyet ile hareket ettim. Benim heyecanımı ve mesuliyetimi canlandıran hep bu oldu. O yüzden ailemden ve kardeşlerimden biraz ayrı kalmak durumunda kaldım. Bu yükümlülüğü, sorumluluğu asla unutamam. Bu görevi asla unutamam. Hep başımın üzerindedir. Bundan sonra verselerde vermeselerde başımın üzerindedir. Her türlü karara saygılıyız.

KAZANAN SARAYKÖY OLSUN

Bu yüke omuz vermek, bende varım demek, bende bu şehrin yönetimine talibim demek önemli bir cesarettir zaten. Tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Şunu yapalım ortak sevdamız Sarayköy olsun ve hep beraber yürüyelim. Gerekirse Sarayköy’de bu yürüyüşü beraber yapalım. Görüştüğümüzde sarılalım. Sarayköy’ün barışına, kardeşliğine, hoş görüsüne yakışan bir seçim olsun isterim. Bu şehir kardeşliği, barışı ve dostluğu hak ediyor. Bütün başvuran kardeşlerime, arkadaşlarıma, siyasi partilere başarılar diliyorum. Yolları açık olsun. Kazanan Sarayköy olsun.