Özbaş, şehit aileleri ve gazilerle buluştu – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş, şehit aileleri ve gazilerle buluştu

Özbaş, şehit aileleri ve gazilerle buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 16:40Güncelleme: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 16:42
Özbaş, şehit aileleri ve gazilerle buluştu

Sarayköy Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, şehitler ve milli mücadele kahramanları anıldı. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile ilçe protokolü, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

Sarayköy Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yılı, 23 Ekim’de başlayıp, 29 Ekim akşamına kadar devam edecek birbirinden farklı etkinliklerle kutlanacak.

Bu kapsamda düzenlenen etkinlikte Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, İlçe Emniyet Müdür vekili Tayfun Ercan ve ilçe protokolü, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Program kapsamında şehitler ile milli mücadele kahramanlarının kabristanları ziyaret edilerek çiçek bırakıldı, dua edildi. Daha sonra Sarayköy Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve şehit yakınları ile gazilerin katıldığı öğle yemeğinde konuşan Özbaş, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı çok anlamlı. 1923’ten 2023’e tüylerimizi diken diken eden büyük bir süreç. Büyük Türk milleti olarak onlarca devlet kurduk. Bunun sonuncusu olan Türkiye Cumhuriyetimiz dünya durdukça hep var olacak. 1923’te başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün devlet adamları ile birlikte kurulan Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacak. Bizler gelecek nesillerimize Cumhuriyet’in büyük düşüncesini ve ruhunu aktaracağız. Bugün itibariyle bir hafta boyunca sürecek kutlama etkinliklerimize başladık. Milli Mücadele kahramanlarımız 24 Mayıs 1919’da Sarayköy Müftüsü Ahmet Şükrü Efendi, Emin Aslan Tokat, Adöv Ayşe gibi birçok kahramanımız ile beraber bu mücadeleyi Sarayköy’den başlatmışlar. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla beraber ülkemizin her yerinde bu milli mücadele ateşi yanmış, Sarayköy’de bu kervana her zaman olduğu gibi katılmış. O gün, zor şartlarda bu milli mücadele ateşini tüm ülkeye yaymışlar ve Cumhuriyetimizi kurmuşlar. O yüzden milli mücadele kahramanlarımız çok önemli. Bedel ödeyerek, çalışarak, azmederek bugünlere kadar gelmişiz. Bizlerde memleketimize en iyi hizmeti yaparak Cumhuriyet’in muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için çok çalışacağız. Ben başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimi minnetle, şükranla anıyorum.”