Köprübaşı Mahallesi’ne 12 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Köprübaşı Mahallesi’ne 12 bin metrekare kilitli...

Köprübaşı Mahallesi’ne 12 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Aralık 2023 Perşembe - 09:48Güncelleme: 28 Aralık 2023 Perşembe - 09:48
Köprübaşı Mahallesi’ne 12 bin metrekare kilitli parke taşı döşemesi

Sarayköy Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin ortak çalışmasıyla Köprübaşı Mahallesi’nde 12 bin metrekare kilitli parke taşı döşeme çalışması tamamlandı.

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerin yanı sıra yeni yerleşime açılan bölgelerde Sarayköy Belediyesince üstyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. Geçmiş yıllarda yapılan ve zaman içinde yıpranmış kilitli parke taşlarının onarım-bakım çalışmaları devam ederken, Köprübaşı Mahallesi’nde yeni yerleşime açılan alanda da Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Sarayköy Belediyesi işbirliğiyle 12 bin metrekare kilitli parke taşı ve 3 bin 163 metrekare bordür taşı döşeme çalışmaları tamamlandı.

Yolların çok güzel olduğunu belirten mahalle sakinleri, “ Mahallemizin diğer yolları çok güzeldi ancak yeni yerleşim alanı olduğu için henüz parke taşı döşemesi yapılmamıştı. Başkanımız mağduriyetimizi hızlı bir şekilde giderdi. Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.

Üstyapı çalışmalarının ihtiyaç gerektirdiği sürece devam edeceğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, şunları söyledi:

“Hizmetlerimizi en uç mahallelerimize kadar ulaştırma sözü vermiştik. Çok şükür ki verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Köprübaşı Mahallemizin yollarını geçmiş yıllarda tamamlamıştık. Ancak artan nüfus artışı ile birlikte yeni yerleşim alanları açılmaya başladı. Bu alanlarda yaşayan vatandaşlarımızın da yazın toz, kışın da çamur mağduriyetlerini önlemek adına hızlı bir şekilde çalışmalarımızı başlattık. Kısa sürede tüm yollarımıza ekip arkadaşlarımız parke taşı döşedi. Yollarımız çok güzel oldu. Desteklerinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, kıymetli mesai arkadaşlarıma ve sabırlarından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ederim. İlçemize, hemşehrilerimize hayırlı olsun.”