Halk oyunlarında Sarayköy Ekibi Türkiye birincisi oldu – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Halk oyunlarında Sarayköy Ekibi Türkiye birincisi...

Halk oyunlarında Sarayköy Ekibi Türkiye birincisi oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Aralık 2023 Cuma - 11:05Güncelleme: 8 Aralık 2023 Cuma - 11:05
Halk oyunlarında Sarayköy Ekibi Türkiye birincisi oldu

Denizli'de düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası'nda, Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu birinci oldu. Sarayköylüler, birinci olan Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu’nu yağmur altında coşkuyla karşıladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Yıldızlar ve Gençler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın ilk gün yarışması tamamlandı.

Yıldızlar grubunda Denizli’yi temsil eden Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu, görsel şölen yaratan performanslarıyla birinciliğe uzandı.

Kırıklareli, Kars, Trabzon, Adana, Kastamonu, Antalya, Ordu, İstanbul, Aydın, Kayseri ekipleriyle yarışarak Denizli’yi temsil eden Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu, harika performanslarıyla 92.28 puan alarak grubunun Türkiye Şampiyonu oldu.

Ekibi ve ailelerini yalnız bırakmayan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Türkiye Halk Oyunları Federasyon Başkanı Suat Aksu ile birlikte şampiyonluk kupasını yarenlere ve efelere teslim etti.

 

YAĞMUR ALTINDA KARŞILAMA

Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, birincilik kutlamasını ilçeye taşıdı. Ekip, Sarayköy Belediye binası önünde Başkan Özbaş ve aileleri tarafından yağmur altında Türk Bayrakları, konfeti ve davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Özbaş, yaptığı konuşmada; eğitimde, kültürde, sanatta en yükseğe çıkma, en iyisini yapma sözünü verdiklerini, Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğunun türkiye birinciliğiyle bunu gerçekleştirdiğini söyledi.

Ekibi kutlayan Özbaş, “En büyük alkış size. Türkiyemizin bölgelerinde şampiyon olmuş takımların önüne büyük puan farkıyla geçtiniz. Göğsümüzü kabarttınız, Sarayköy’ün adını, şanını Türkiye’ye duyurdunuz. Helal olsun size. Sizler büyük emek ve fedakârlıklarla çalıştınız. Kültürümüzün en büyük miraslarından zeybeğimizi ülkemize, dünyaya altın harflerle birincilik kupası ile yazdınız. Şanlı Sarayköy tarihinin yeni bir sayfasını altın harflerle yazdınız. Desteklerini esirgemeyen velilerimize, büyük fedakârlıklarla zamanını ayırıp çalışan gençlerimize ve halk oyunumuzu gençlerimize büyük emeklerle öğreten değerli antrenörümüz Ömür Günay’a teşekkür ediyorum” dedi.

SARAYKÖY 5. KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Elde edilen sonucun Sarayköy’ün kazandığı 5. Türkiye şampiyonluğu olduğunu belirten ekibin çalıştırıcısı Ömür Günay ise, “Velilerimizin, gençlerimiz ve Başkanımızındesteği ve gayretiyle kazandık. Bir yıl bitmeden iki Türkiye şampiyonluğu aldık. İlk şampiyonluk hayal gibi görünürken hayal ötesi olan şampiyonluğu ilkoyunları olmasına rağmen yaşayarak kazanan çocuklarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Öncelikle çocuklarımıza ardından desteklerini esirgemeyen siz değerli velilerimize çok teşekkür ederiz. Sarayköy’de ateşini yaktığımız halk oyunlarında Başkanımızın destekleriyle, onun bize el vermesiyle, önceki ekiplerimizle ve sizlerle birlikte Sarayköy’ümüze kazandırdığımız 5. Türkiye Şampiyonluğu. İlçemize, şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

İLK SIRAYI ALAN EKİPLERİ

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nda yıldızlar kategorisinin ilk üç sırası şöyle oluştu; 92.28 puan ile Sarayköy Spor Halk Oyunları Topluluğu birinci, 90.57 puan ile İstanbul Nefestanbul Spor Kulübü ikinci, 88.85 puanla Adana Seyhan Belediyesi üçüncü.