22.09.2020, Salı
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu

Kerpiç evde kurduğu hayallerini İstanbul’da gerçekleştirdi

Haber Merkezi - 14 Ocak 2020 Salı - 11:22 Kerpiç evde kurduğu hayallerini İstanbul’da gerçekleştirdi

Denizlili sanatçı 49 yaşındaki Sakin Künar’ın besteleri reyting rekoru kıran dizilerde kullanılırken, şarkılar birçok ünlü isim tarafından seslendirildi. Müziği çok sevdiğini ve hayatının bir parçası olarak gördüğünü belirten Künar, Sarayköy’de 2 katlı bir kerpiç evde başlayan hayallerini İstanbul’a taşıdığını söyledi.

A- A+

Sarayköy’ün Bala Mahallesi Türbe Caddesi’ndeki doğduğu eve 28 yıl sonra gelen Sakin Künar, 2 katlı kerpiç yapıya bakıp, çocukluk ve gençlik anılarını tazeledi. İstanbul’a giderek hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydeden sanatçı, beste çalışmalarının yanı sıra müzik yönetmenliği yaptığını, usta ses sanatçılarından Bülent Ersoy, Seda Sayan’ın orkestralarında yer aldığını, bestelerini birçok sanatçıya verdiğini, bunlardan bir tanesinin de halk müziği sanatçısı Zara olduğunu ifade etti.

ÜNLÜ İSİMLERLE ÇALIŞTI

Ayrıca reyting rekorları kıran Avlu ve Çukur dizilerinde de şarkılarının yer verildiğini anlatan Künar, “1971 yılında Sarayköy’de doğdum. İlkokul ve ortaokulu Sarayköy’de tamamladım. Daha sonra Denizli Belediye Konservatuvarında Türk Halk Müziği eğitimleri aldım. Çocukluğumda başlayan bir müzik sevdam vardı. Bunu işime, geleceğime taşımak istedim ve müzisyen oldum. Askerlikten sonra sahne yaşantım başladı. 20 yıla yakın birçok ünlü isim ile çalıştım. Gökhan Güney, Seyfi Doğanay, Ömer Danış, Seda Sayan ve Bülent Ersoy’un orkestralarında yer aldım. Bestelerimi Zara, Mehmet Yakar, Umut Yılmaz, Tülay Tünay gibi sanatçılar seslendirdi” dedi.

“NİSAN BİR” ŞARKISI BİRİNCİ OLDU

Kendi müzikal çalışmalarının da devam ettiğini belirten Künar, “Beste çalışmalarım başladı. Popstar Alaturka Beste Yarışması’nda 3 bin şarkı içerisinde ‘Nisan Bir Şakası’ isimli bestem birinci oldu. 2009 yılında kendi solo albümümü yaptım. İçerisinde 10 şarkı yer alan, söz ve besteleri bana ait olan Rıhtımdaki Martılar isimli bir albüm çıkardım” diye konuştu.

Müzik yönetmeni olarak da çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Künar, “Dizi ve film müzikleri de yapıyorum. Avlu dizisinin 6. bölümünde şarkım yayınlandı. Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, İlyas Salman, Vildan Atasever’in oynadığı Gece filminin müziklerini ben yaptım. Nasıl mimar, mühendis inşaatı sıfırdan yapıyorsa biz de müziği sıfırdan temelinden alıp yapıyoruz. İşimi seviyorum” ifadelerini kullandı.

Haber ve fotoğraf: Büşra Kuru