07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Sarayköy’de 1.100 hektar arazi toplulaştırıldı, tapular dağıtıldı

Haber Merkezi - 6 Şubat 2021 Cumartesi - 10:31 Sarayköy’de 1.100 hektar arazi toplulaştırıldı, tapular dağıtıldı

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde, arazi toplulaştırma çalışması yapılan 4 mahallede 970 kişiye tapuları teslim edildi.

A- A+

DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce, Sarayköy’ün Kumluca, Tırkaz, Caber ve Uyanık mahallelerinde gerçekleştirilen arazi toplulaştırma çalışmaları tamamlandı. Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi çalışmaları kapsamında, bu mahallelerde toplam 1.100 hektar alanda toplulaştırma yapıldı ve tescil işlemlerinin ardından 970 hak sahibine tapuları dağıtıldı.

Tapu dağıtım töreninde konuşan DSİ 21. Bölge Müdürü Göktuğ İlter, “Sarayköy’de şu anda 4 mahallemiz tamamlandı. Bu senenin başında da 10 milyon lira ödenek geldi ve DSİ bütçesi 2,5-3 kat arttı. İnşallah yüklenicimiz ödenekten bağımsız bir şekilde projelerini çok hızlı bir şekilde hizmete getirecek. Toplulaştırmak çok önemli, toplulaştırma çiftçinin başarısı. Burada birinci adım belediye başkanımız ve muhtarlarımızdan geliyor. Onların katılımı olursa başarılı bir proje oluyor. Gerçekleştirilen proje bizim değil evlatlarımızın projesi aslında. Onlara verimli topraklar bırakmak hepimizin görevi” dedi.

Arazi toplulaştırma çalışmalarının yakından takipçisi olduğunu söyleyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, Caber, Uyanık, Tırkaz ve Kumluca mahallelerinde biten toplulaştırma çalışmalarının ardından, önümüzdeki günlerde Sığma ve Ada mahallelerinde çalışmanın başlayacağını söyledi.

Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk de, toplulaştırma projesinin devlet ve çiftçinin uyum içinde çalışmasıyla gerçekleştiğini ifade ederek, bu çalışmanın diğer bölgelere örnek olmasını diledi.

Konuşmaların ardından vatandaşlara tapuları dağıtıldı.