19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Zabıta para dolu kayıp çantayı bulup...

Zabıta para dolu kayıp çantayı bulup sahibine teslim etti

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2020 Pazar - 09:53 Zabıta para dolu kayıp çantayı bulup sahibine teslim etti

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde, bir pazar tezgâhının yanında unutulan içi para dolu çanta, zabıta ekibi tarafından yapılan çalışmayla bulunup sahibine teslim edildi.

A- A+

Sarayköy’e otomobil satın almak için gelen 55 yaşındaki Ali Olgun, içerisinde 15 bin lira para ve 10 bin lira değerinde altın bulunan çantasını Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazaryerinde kaybetti. Bir süre aradı, bulamayınca da o bölgede görev yapan Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibinden yardım istedi.

Dedektif gibi iz süren zabıta ekibi, Olgun’un pazaryerinde bulunduğu anı adım adım güvenlik kameralarından izledi. Yaklaşık bir saatlik takibin ardından Olgun’un çantayı bir pazar tezgâhının yanında unuttuğu belirlendi. Ardından da çanta unutulan yerden alınıp Olgun’a teslim edildi.

Çantasına kavuşan Olgun, zabıta personeline teşekkür ederek, “Alışveriş için girdiğim pazaryerinde çantamın yerinde olmadığını fark edince çok endişelendim. Hemen zabıta ekiplerine koştum. Çantamın bulunması için adeta seferber oldular. Yapılan arama çalışmalarının ardından çantam bulundu. Çok sevinçliyim” dedi.