Sarayköy’de 7 bin 639 konutta doğal gaz kullanılıyor – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Sarayköy’de 7 bin 639 konutta doğal...

Sarayköy’de 7 bin 639 konutta doğal gaz kullanılıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Aralık 2023 Cumartesi - 13:57Güncelleme: 9 Aralık 2023 Cumartesi - 13:58
Sarayköy’de 7 bin 639 konutta doğal gaz kullanılıyor

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde gerçekleşen yatırım ile 7 bin 639 konutta doğal kullanılması sağlandı.

Sarayköy Belediyesi ve Enerya Denizli Gaz Dağıtım AŞ iş birliğiyle 2017 yılında başlatılan doğal gaz çalışmasıyla bugüne kadar 92 kilometrelik hat döşenerek, 7 bin 639 ev ve iş yerine doğal gaz ulaştırıldı.

İlçedeki doğal gaz altyapı çalışmalarına Sakarya Mahallesi de eklendi. Yıldıztepe mevkisinde başlayan çalışmaların ilk gününde Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Mahalle sakinleriyle de sohbet eden Özbaş, yapılan yatırımın önemli olduğunu, sadece ısınma konforunun değil doğal gaz kullanımı ile hava kirliliğinin de ortadan kalkacağını ifade etti. Özbaş, şunları söyledi:

“Yeni bir mahallemizi daha doğal gaza kavuşturacak çalışmayı başlatmanın heyecanını yaşarken, vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözümüzü daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her sene hiç ara vermeden aynı hızla Enerya firmamız ile ilçemizde altyapı çalışmalarına devam ediyoruz. Çok şükür merkezimizin büyük bir çoğunluğunu doğal gaz ile buluşturduk. Doğal gazın sunduğu avantajlardan ve konfordan yararlanmamızın yanı sıra, havamızı da kirlilikten kurtarıyoruz. Doğal gaz ağımız genişledikçe hem vatandaşlarımızın yüzü gülüyor hem de havamız oluşan kirlilik azalıyor. Doğal gazın ilk ateşini yakarak ilçemize ulaşmasına vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, belediye meclis üyelerimize, Enerya firmamıza ve bizden desteğini hiç esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür ederim.”