Özbaş: 10 yılda Sarayköy’ü değiştirdik – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş: 10 yılda Sarayköy’ü değiştirdik

Özbaş: 10 yılda Sarayköy’ü değiştirdik

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 5 Mart 2024 Salı - 14:04Güncelleme: 5 Mart 2024 Salı - 14:04
Özbaş: 10 yılda Sarayköy’ü değiştirdik

Sarayköy ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı ve 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın adayı olan Ahmet Necati Özbaş, son 10 yılda uygulanan projeler ve gerçekleştirilen yatırımlar ile ilçenin hizmetle tanıştığını, çehresinin değiştiğini söyledi.

Sarayköy Belediye Başkanlığına 2014’te seçilen, 2019’da ilçe halkının oylarıyla bir kez daha başkanlık görevi verilen Ahmet Necati Özbaş, 31 mart yerel seçimine ilişkin çalışmalarını sürdürürken, “hizmet odaklı belediyecilik” mesajları veriyor.

AK Parti dönemindeki 10 yılda ilçeye hayal bile edilemeyen projeleri kazandırdıklarını, birçok eksikliğin giderildiğini belirten Özbaş, gelinen noktada Sarayköy’ün çağdaş bir ilçeye dönüştürüldüğünü söyledi.

ÖZBAŞ’A HALKTAN ÖVGÜLER

Yaşamını Sarayköy ‘de sürdüren 34 yaşındaki Gülden Yılmaz, ilçede gençliğinde yapılabilecek bir şey olmadığını, şimdi çocuklarıyla zaman geçirebileceği alanların hizmete sunulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bir vatandaş olarak gözlemlediğimde ilçemizdeki 10 yıllık çalışmaları değişmiş, değişen hatta değişmeye devam eden bir Sarayköy olarak yorumlayabilirim. Belediye Başkanımız çocukla çocuk, yaşlı ile yaşlı olabilen, her ortama ayak uydurabilen bir yapıya sahip. Çalışkan ve vizyon sahibi bir insan olması sebebiyle Sarayköy’ü değiştiren, değiştirecek olan başkan diye düşünüyorum.

10 yıl önce Sarayköy, Ahmet Başkan’ın yönetiminde olmadığı zamanlar sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde hakikaten çok eksiğimiz vardı. Bir ilçeden ziyade köy durumundaydık. Şu an her yıl değişen bir Sarayköy var. Ancak geçmiş zamana baktığımızda 5 yıl sonrada gelseniz gelişime kapalı olduğu için aynı Sarayköy’ü bulabilirdiniz. Şuan ciddi anlamda farklılıklar var. Sarayköy’ün bu 10 yıllık gelişimi ile ciddi anlamda ihtiyaçlarımızın tamamlanması, birçok eksikliğimizin karşılanmış olması bizim için velinimet. Mutluyuz, eminim daha iyi yerlere geleceğiz.

Bir toplumun gelişmiş olmasının en büyük göstergelerinden birisi kültür, sanata verdiği değer. Sarayköy bu anlamda çok iyi yere geldi. Geçmiş dönemde tiyatronun ne olduğunu unutmuştuk. Çocukluğumu hatırlıyorum. Belediye düğün salonuna eski düzenle, parayla öğretmenlerin tiyatroya götürdüğü bir süreçteydik. Şu an büyük, küçük hepimiz sanata yakışan bir mekânda tiyatro ve sinemayla buluşuyoruz.

Yüzme kursu, sinema, tiyatro, etüt gibi eğitim, kültür, sportif çalışmaların ilçemizde olması maddi anlamda bizi rahatlatırken evimizden uzak olmaması hem çocuklarımız hem de bizim için zaman kazanımı sağlıyor.”

Son 10 yıldaki çalışmaların Sarayköy’e değer kattığını, getirilen hizmetlerle Sarayköy’ün ve Sarayköylülerin kazandığını belirten Hüseyin Soyalp de şunları söyledi:

“10 yıl önceki Sarayköy’e baktığımızda hem bizim hem de ilçemizin temel ihtiyacı diyebileceğimiz hizmetlere ulaşmamız çok zordu. Evlerimizin üst katlarına su gelmiyordu. Su kesintisi çok fazla oluyordu. Kanalizasyon kokusundan durmak imkânsızdı. Alt yapının tamamen değişmesiyle bir düzen geldi. Artık çeşmelerimizden suyumuz eksik olmuyor. Kanalizasyon kokusundan da kurtulduk. Allah razı olsun. İlçemizde adam akıllı bir otogar, bir pazar yeri bile yoktu. Şimdi otogar, pazar yerimiz oldu. Dahası Sarayköy yüzde 100 değil, yüzde 300 değişti. Kültür sanat, spor ve eğitim için farklı tesisler inşa edildi.

Eskiden de bu hizmetler yapılabilirdi. Hiç kimse yapmadı. Hizmetler bir yana Ahmet Başkanın insanlığını da paha biçilemez. Çocuğum oldu, hastalandım her anımda Ahmet Başkan yanımdaydı. Kimin düğünü oluyorsa Ahmet Necati Özbaş orda. Bir yerde halay çekiyor, bir yerde zeybek, bir yerde roman havası oynuyor. Hayran kalıyorum. Doğru kişiliği, efendiliği, çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı herkesle içli dışlı. Çok güveniyorum kendisine. Anlat anlat bitiremem öyle bir insan.”

Çocukluğunun geçtiği Sarayköy’ü anlatan 24 yaşındaki Osman Uzundağ da, “Çocukluk zamanlarımızda oyun oynayacak bir park bulamazdık. Var olanlarda rezalet kötüydü. Şimdi her mahallede park var hatta halı sahalar bile inşa edildi. Sosyal etkinlikler çok zayıftı. Kültür merkezi, yüzme havuzu hayal edemezdik. Şimdiki gençler çok şanslı. Okuduğum şehirde bile tiyatro, sinema yoktu. Burada var. Sarayköy’de 10 yıl içinde vizyon çok yukarıya çıktı. Köydeki insanlar köye gelsin doğal gaz ne zaman gelecek diye düşünüyor” dedi.

Başkan Özbaş ile Sarayköy’ün yeniden doğduğunu kaydeden Uzundağ, “Değişimi insanlar kendisi görüyor. Başkanımızın vizyonuyla ilgili bir durum. Ahmet Başkan’ın insani yönünü çok seviyorum. Çok çalışkan ve durduğu yerde hiç durmuyor. Sürekli çalışıyor. Bir şeyler düşünüyor. Bir şeyler yapmak istiyor. Herkesin harcı değil. Herkes yapamaz. Çalışkan, vizyon ve insanlığı çok güzel. Kendisinin ilçemize kattığı güzellikler için teşekkür ediyorum. Keşke daha önceden gelseydi de biz daha önceden görseydin böyle şeyleri” ifadelerini kullandı.