Özbaş’tan yeni dönem için 3 yeni baraj göleti vaadi – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş’tan yeni dönem için 3 yeni...

Özbaş’tan yeni dönem için 3 yeni baraj göleti vaadi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Mart 2024 Cumartesi - 11:13Güncelleme: 23 Mart 2024 Cumartesi - 11:14
Özbaş’tan yeni dönem için 3 yeni baraj göleti vaadi

Sarayköy’ün AK Parti’li Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, yeni dönemde ilçeye 3 yeni baraj göleti inşa edecekleri vaadinde bulundu.

Yerel seçim öncesi Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş projelerini açıklamayı sürdürüyor. Denizli'nin en önemli tarım arazilerine sahip ilçelerinden olan Sarayköy'de 3 yeni baraj göleti inşa edileceğini açıkladı.

Özbaş, DSİ ve Sarayköy Belediyesi'nin çalışmalarıyla Beylerbeyi, Duacılı, Hasköy, mahallelerinde hayata geçirilecek baraj göletleri ile bölgede bulunan tarım arazilerindeki sulama sıkıntısının en aza indirileceğini söyledi.

Proje ile ilçedeki sulama verimliliğini en üst seviyeye çıkaracaklarını vurgulayan Özbaş, "İlçemiz için çok önemli bir projeyi daha faaliyete sokmak istiyoruz. Sarayköyümüz için tarım önemli bir gelir kaynağı. Su da tarım için olmazsa olmaz. Çiftçilerimiz için hep çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Çaylarda boşa akan sular, bu göletlerde toplanacak. Çiftçilerimiz artık susuz kalmayacak. Kuraklıktan etkilenmeyecek, ekonomik olarak daha da güçlenecek" dedi.

Baraj göleti projesine olumlu yaklaşan çiftçiler, susuzluk sorununu ortadan kaldıracak proje için Özbaş’a destek mesajı verdiler.