Özbaş’tan yeni dönem için kentsel dönüşüm vaadi – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. SARAYKÖY
  8. /
  9. Özbaş’tan yeni dönem için kentsel dönüşüm...

Özbaş’tan yeni dönem için kentsel dönüşüm vaadi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Mart 2024 Çarşamba - 10:50Güncelleme: 27 Mart 2024 Çarşamba - 10:50
Özbaş’tan yeni dönem için kentsel dönüşüm vaadi

Sarayköy’ün AK Parti’li Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, yeni dönem için kentsel dönüşüm vaadinde bulundu. Özbaş, doğal afetlere karşı hazır bir Sarayköy’ü inşa edeceklerini söyledi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne az bir süre kalırken, Sarayköy Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Necati Özbaş, projelerini paylaşmaya devam ediyor.

“Hizmet destanımız sürecek” diyen Özbaş, ilçenin depreme daha dayanıklı hale gelmesi amacıyla yeni dönemde kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceklerini belirtti.

“DEPREM KAÇINILMAZ”

İlçeyi dirençli bir kent yapmak ve vatandaşların güvenli bir yaşam sürmesini sağlamak istediklerini kaydeden Özbaş, şu ifadeleri kullandı:

“Birinci derece deprem bölgesinde bulunan Denizli’de yaşıyoruz. Bizim için deprem kaçınılmaz. Bu gerçeğin farkındayız. O yüzden ilçemizin geleceği, hemşehrilerimin konforu ve güvenliği için kentsel dönüşüm projesi çok önemli. Görev sürecimiz içerisinde belediyemizde görevli jeoloji yüksek mühendisi ekip arkadaşımız ile yeni inşa edilen yapıların zemin etüt çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Ancak daha genişletilmiş bir çalışmaya başlamak istiyoruz. Çünkü asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli depremler yüreğimize kor gibi düştü ve acılar hala çok taze. Bizler de aynı acıların bir kez daha yaşanmaması için bu çalışmayı en kısa zamanda başlatmak istiyoruz. Hızlı ve yerinde kentsel dönüşüm ile depreme dayanıklı binalar ve modern bir Sarayköy inşa edeceğiz. Kentsel dönüşüm projelerini tüm hemşehrilerimizin gönüllü katılımı ile hayata geçireceğiz.”

"DOĞAL AFETLERE KARŞI HAZIR SARAYKÖY"

Ayrıca her türlü yaşanabilecek doğal afetlere karşı tam anlamıyla hazır olacaklarını dile getiren Özbaş, “İlçemizin ve hemşehrilerimizin deprem başta olmak üzere her türlü doğal afete karşı hazırlıklı olması amacıyla kuracağımız arama kurtarma ekibi ile düzenli olarak eğitim ve tatbikatlar yapacağız” dedi.