25.08.2019, Pazar
25 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu

Sarayköy MYO yeni binasına kavuşuyor

Haber Merkezi - 30 Ocak 2019 Çarşamba - 13:52 Sarayköy MYO yeni binasına kavuşuyor

Sarayköy Belediyesi’nin yapımını üstlendiği, Pamukkale Üniversitesi’nin de (PAÜ) destek verdiği Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) yeni binasının inşaatında sona yaklaşıldığı bildirildi.

Yapımına 2017 başlanan Sarayköy Meslek Yüksekokulu binasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile birlikte incelemelerde bulundu.

Sarayköy MYO’nun ilçeye kazanım sağlayacağını belirten Bağ, “Başkanımızın hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sarayköy Meslek Yüksekokulu binasına öncelik verdiğini ve bizim de destek vermemizi istemişti. Biz de başkanımıza destek için söz vermiştik. Binanın planlaması ve yapımı dahil birçok konuda Başkanımız büyük emek verdi. Meslek Yüksekokulunun yeni ve modern binasını şehrimize kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Üniversitemize, ilimize, ilçemize çok güzel bir bina kazandırdı. Bundan sonra burada öğrencilerimiz çok rahat ve nezih ortamda eğitim öğretimlerini sürdürecek” dedi.

İlçenin meslek yüksekokulu hayaline kavuştuğunu kaydeden Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, “Sarayköy’ün yıllardır beklediği bir meseleydi. Rektör Hocamızın göreve gelmesinden itibaren birlikte hayata geçirebilmeyi hayal etmiştim. Biz öncesinde Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun protokolünü rektörümüz ile yaptık. Protokolün ardından yaptığımız ihaleyle birlikte bugün de açılış için ayrıntıları konuşur hale geldik. Önümüzdeki ay içerisinde belirlenecek bir tarihle yeni binamızın açılışını yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Sarayköy Belediyesi tarafından Turan Mahallesi’ne yaptırılan Sarayköy MYO binasında idari ve öğretim görevlileri için 10 çalışma ofisi, 1 toplantı salonu, 1 çok amaçlı salon, 5 sınıf, 2 laboratuvar, 1 bilgisayar laboratuvarı yer alıyor. Giriş katında ise, kantin ve yemekhanenin yer aldığı sosyal alanlar bulunuyor.

Sarayköy MYO’nun yeni binasında 2019-2020 döneminde açılması bekleniyor.