20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. PAÜ’de kariyer günleri etkinliği

PAÜ’de kariyer günleri etkinliği

Haber Merkezi - 6 Mart 2019 Çarşamba - 16:02 PAÜ’de kariyer günleri etkinliği

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Fakültesi ve PAÜ Turizm Topluluğu’nun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Kariyer Günleri”, öğrenciler ile turizm sektöründe hizmet veren 70 firmayı buluşturdu.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen 3. Kariyer Günleri yapılan konuşmalarla başladı. İlk sözü PAÜ Turizm Topluluğu Başkanı Uğur Taş aldı. Taş konuşmasında, önemli işletmelerle öğrencileri buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Serap Alkaya da bu buluşmanın sektör ve öğrenciler için değerli kazanımlara dönüşmesini temenni etti.

Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuray Selma Özdipçiner, Kariyer Günleri’nin önemine değinerek, yetiştirdikleri öğrencilerin sektörle gelişip büyüdüğüne işaret ederek akademik camia ve sektörün her zaman bir bütün olmak zorunda olduğuna vurgu yaptı.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce ise konuşmasında, Kariyer Günleri’ne sadece Denizli’den değil Türkiye’nin diğer turizm bölgelerinden de katılım gösteren işletmeleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. İnce, katılımcı işletmelere, sektör ve öğrenci buluşmasında desteklerinden ötürü başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere üniversite yönetimine teşekkür etti.

3. Kariyer Günleri’nde, PAÜ Turizm Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra diğer fakültelerden gelen öğrenciler ve turizm meslek liselerinden öğrenciler de katılım gösterdi. Stantları ziyaret eden öğrenciler, etkinliğe dâhil olan firma yetkilileri ile tanışıp özgeçmişlerini bırakma fırsatı yakalarken firmaların yeni mezunlardan beklentileri konusunda bilgi edindiler.