Savcı Özbek, öğrencilere ‘kendi hikayenizi yazın’ dedi – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Savcı Özbek, öğrencilere ‘kendi hikayenizi yazın’...

Savcı Özbek, öğrencilere ‘kendi hikayenizi yazın’ dedi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Nisan 2024 Cuma - 09:34Güncelleme: 26 Nisan 2024 Cuma - 09:35
Savcı Özbek, öğrencilere ‘kendi hikayenizi yazın’ dedi

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denizli Personel Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Uğur Özbek, “Kariyer Günleri” etkinliğinde bir araya geldiği öğrencilere “Kendi başarı hikayenizin kahramanı olun” dedi.

Cumhuriyet Savcısı Uğur Özbek, Kariyer Günleri kapsamında Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Özbek, gençlere kendi kariyer yolculuğunu anlatırken, meslek seçiminde toplumun başarı algısının ve kabullerinin ötesine geçip kendi kişisel meraklarının, heyecanlarının, gönüllerinin muradının peşinden gitmeleri, bunun için de kendilerine dair bir bilgiye sahip olmaları ve kendilerini tanımaları gerektiğini söyledi.

“Toplumun, başarılı ve prestijli sayılan hukuk, tıp, mühendislik mesleklerinin yanında iyi gazetecilere, iyi müzisyenlere, iyi sinemacılara da ihtiyacı var” diyen Özbek, gençlere toplumun başarı kalıplarının figüranı olacaklarına, kendi başarı hikayelerinin baş kahramanı olmalarını tavsiye etti.

Haberin DevamıReklam
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Özbek, “Bu memleketin falanca ünvanda, filanca makamda kişilere değil, işini iyi yapan, bulunduğu konumun hakkını memleket evlatlarına ihtiyacı var” dedi.

DENİZLİ (İHA)