08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. PCR testi uygulamasıyla ilgili yeni kararlar...

PCR testi uygulamasıyla ilgili yeni kararlar alındı

Haber Merkezi - 16 Ocak 2022 Pazar - 19:55 PCR testi uygulamasıyla ilgili yeni kararlar alındı

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisince, PCR testi uygulamasıyla ilgili bir dizi yeni kararlar alındı. Kimlere testin zorunlu olduğu, kimlere yapılmayacağı yeniden belirlendi.

A- A+

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgenin ardından toplanarak, yöne kararlar aldı.

Buna göre, huzurevi, bakımevi, sevgi evleri ile ceza ve tevkif evlerinin aşısız veya son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş çalışanları, belirlenen durumlarda ceza ve tevkif evlerindeki tutuklu ve hükümlüler, yurt dışına seyahat edecek kişiler (seyahat edilecek ülkenin belirlediği kurallar doğrultusunda) için PCR testi ile tarama yapılmasına devam edilecek.

Haberin DevamıReklam

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün değerlendirmesi uyarınca, uçakla yurt içinde seyahat edecek olan aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişiler için de PCR testi uygulaması sürecek.

Aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden, konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılacaklara, Milli Eğitim Bakanlığı okullarında görev yapmakta olan personele (öğretmen, servis şoförü, temizlik personeli vb.), tüm kamu ve özel iş yerlerinde çalışanlar ile kamu ve özel kurumlar tarafından düzenlenen öğrenci kamplarına katılacaklara ise PCR testi ile tarama yapılmayacak.